Nasze projekty

Iracki arcybiskup prosi o interwencję wojsk lądowych

Chaldejski arcybiskup Irbilu, Bashar Matti Warda zwrócił się do państw zachodnich o podjęcie ofensywy wojsk lądowych przeciwko terrorystom Państwa Islamskiego (ISIS) w północnym Iraku. "Ataki z powietrza nie wystarczą"

„Nam, chrześcijanom w regionie, nie pozostało już wiele czasu“ – powiedział abp Warda. "Jako katolikowi z trudem przychodzą mi te słowa, ale uważam, że jedyną drogą jest akcja militarna" – dodał iracki hierarcha.

Według jego informacji, podczas gdy w erze Saddama Husseina w kraju żyło 1,4 mln. chrześcijan, to w minionym dzisięcioleciu ich liczba „drastycznie spadła“. W czasie swojej wizyty w Wielkiej Brytanii abp Warda zamierza się spotkać także z przedstawicielami rządu i przemówić na forum anglikańskiego synodu generalnego Kościoła Anglii.

"Proszę o zwrócenie uwagi na potrzebę działań zbrojnych“ – powiedział abp Warda. Podkreślił, że to, co się dzieje „pod władzą“ ISIS, jest „gorsze dla świata, niż to, co się stało w Afganistanie“. Zwrócił też uwagę, że „coraz więcej“ młodych ludzi staje się bojownikami ISIS.

Reklama

Aby wypędzić bojowników islamskich z wiosek, konieczne jest silne uderzenie – uważa chaldejski arcybiskup. Zapewnił jednocześnie, że stara się ze wszystkich sił powstrzymać pozostałych w regionie chrześcijan przed opuszczeniem stron rodzinnych.


ts (KAI) / Londyn

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę