Hiszpania: trzęsienie ziemi

Kilkanaście obiektów sakralnych i budynków należących do Kościoła katolickiego w Melilli, hiszpańskiej esklawie w Afryce Północnej, ucierpiało na skutek poniedziałkowego trzęsienia ziemi. Jak poinformował miejscowy duszpasterz, ks. Rafael Cordero, we wszystkich budynkach kościelnych miasta i obiektach obsługiwanych przez Caritas kataklizm wyrządził zniszczenia.

Kapłan poinformował, że poranne trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopni w skali Richtera, które wystąpiło na Morzu Śródziemnym pomiędzy Gibraltarem a Marokiem, spowodowało uszkodzenia zarówno ścian świątyń, jak też ich dachów, kolumn i ołtarzy. – Przed południem rozpoczęło się szacowanie strat spowodowanych kataklizmem. Są one znaczne, ale nie na tyle poważne, aby zamknąć obiekty sakralne dla wiernych z powodu zagrożenia zawaleniem – powiedział ks. Cordero.

Hiszpański duchowny ujawnił, że poza licznymi pęknięciami, jakie wystąpiły wewnątrz obiektów należących do Kościoła katolickiego w Melilli, uszkodzeniu uległy też elementy fasad zabytkowych świątyń, m.in. XVII-wiecznego kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie znajduje się wizerunek Matki Bożej Zwycięskiej, patronki miasta.

Według wstępnych ustaleń podczas poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Melilli uszkodzonych zostało blisko 300 budynków.

Reklama
Reklama

Wstrząsy były odczuwalne w innych hiszpańskich miastach, m.in. w Maladze, Kordowie, Sewilli, Grenadzie i mieście Antequera.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę