Gdzie papież spotka się z młodzieżą na ŚDM? Jest zapowiedź organizatorów

Spotkania papieża z młodzieżą odbędą się w stołecznym Parco Tejo - obejmującym około 90 hektarów parku, położonym w północnej części miasta, nad estuarium rzeki Tag - zapowiedzieli organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku.

Fot. © Mazur/ Flickr episkopat.pl

O wyborze miejsca spotkania z papieżem organizatorzy ŚDM poinformowali przy okazji ogłoszenia nowego etapu pracy przygotowawczych do przyszłorocznego spotkania młodych.

Spotkanie z udziałem gospodarzy ŚDM-ów, członków komitetu organizacyjnego i około 200 wolontariuszy, miało miejsce w minioną sobotę, 12 lutego. Wspólnie zapowiedzieli rozpoczęcie „roku wdrażania” planów organizacyjnych, który zaowocuje przyjęciem w Lizbonie papieża i pielgrzymów z całego świata w sierpniu 2023 roku.

„Brzegi Tagu będą tętnić życiem”

Przy tej okazji agencja informacyjna Ecclesia portugalskiego episkopatu, związana z organizatorami ŚDM poinformowała, że miejscem spotkań papieża z młodzieżą podczas ŚDM będzie Parco Tejo, nowoczesny park, położony w północno wschodniej części Lizbony i utworzony na przełomie ubiegłego stulecia w miejscu niegdyś zniszczonym przez przemysł.

Reklama
Reklama

„W sierpniu 2023 roku brzegi Tagu będą tętnić życiem, szczególnie w Parque Tejo, obok mostu Vasco da Gama, gdzie papież Franciszek spotka się z młodzieżą z całego świata. Do tego czasu przygotowywane są tereny, odzyskiwane grunty i tworzone struktury, które pozwolą przyjąć wielu młodych ludzi. I nie tylko to: przekształcany jest też rozległy obszar, gdzie stykają się ze sobą miasta Lizbona i Loures – tak, aby uczynić oba miasta bardziej zielonymi. A przede wszystkim, aby odcisnąć tam młodzieńczy ślad, który pozostanie!” – czytamy.

Watykan jeszcze nie potwierdził tych informacji

Choć informacja ta jest już dostępna w portugalskich mediach, nie została jeszcze potwierdzona przez Stolicę Apostolską, która zatwierdza program i miejsca spotkań papieża z wiernymi. Miejsca te muszą spełniać szereg wymogów, nie tylko związanych z bezpieczeństwem, ale też m.in. poszanowaniem przyrody.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w dniach 1-6 sierpnia 2023 roku a poprzedzą je Dni w Diecezjach. Ich tematem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Za koordynację udziału Polaków w tym spotkaniu odpowiada Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę