Nasze projekty

Franciszek podpisał nową adhortację o młodzieży

Papież Franciszek podpisał 25 marca po Mszy św. odprawionej w sanktuarium Loreto swoją najnowszą adhortację podsumowującą Synod Biskupów o młodzieży. Ma ona formę listu do młodych i jest przygotowana w języku hiszpańskim.

Adhortacja nosząca tytuł „Christus Vivit” zostanie zaprezentowana 2 kwietnia – w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Jak podkreślił Alessandro Gisotti, szef biura prasowego Watykanu, gest ten ma ukazać wzajemny związek nauczania dwóch papieży, tak bliskich młodemu pokoleniu”.

Media watykańskie przypominają, że św. Jan Paweł II również podpisał jedną ze swoich adhortacji w Loreto. Był to dokument „Ecclesia in Affrica”.

Papież Franciszek jest w poniedziałek 25 marca od rana we włoskim Loreto, gdzie wspólnie z wiernymi obchodził uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O 9:30 rano przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Domku Matki Bożej, o godz. 11 spotkał się z wiernymi oraz poprowadzi wspólną modlitwę Anioł Pański.

Reklama
Reklama

Jak zauważa KAI Franciszek jest pierwszym papieżem, który odprawił Mszę św. w obrębie Świętego Domku w Loreto, a nie jak jego poprzednicy, na zewnątrz bazyliki. Franciszek celebrował sam, a obecni biskupi i kapłani przyjęli Komunię św. podobnie jak czynią to wierni świeccy podczas każdej Eucharystii.

Do Watykanu wraca śmigłowcem ok. godz. 14:45.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite