Franciszek odwiedził pracowników kuchni, którzy przygotowywali obiad dla biskupów i nie mogli wziąć udziału w liturgii

Papież Franciszek poza planem, po zakończeniu Boskiej Liturgii w Preszowie odwiedził tamtejszą wspólnotę i pracowników kuchni jezuickiego domu rekolekcyjnego – poinformował na komunikatorze towarzyszący papieżowi o. Antonio Spadaro SJ.

Fot: Twitter.com/@vaticannews_it

Papież odwiedził pracowników jezuickiego domu na ich własną prośbę. Ci przygotowywali obiad dla biskupów i nie mogli uczestniczyć w Boskiej Liturgii bizantyjskiej, która przed południem była odprawiana w Preszowie. „Dużo sympatii i wzruszeń” – napisał o. Spadaro.

W trzecim dniu wizyty apostolskiej na Słowacji papież Franciszek przewodniczył bizantyjskiej Boskiej Liturgii św. Jana Chryzostoma w Preszowie. Jakże często dążymy do chrześcijaństwa zwycięskiego, do chrześcijaństwa triumfalistycznego, które miałoby doniosłość i znaczenie, któremu przypadałyby w udziale chwała i zaszczyty. Ale chrześcijaństwo bez krzyża jest z tego świata i staje się bezowocne – stwierdził w homilii Ojciec Święty nawiązując do obchodzonego dziś święta Podwyższenia Krzyża Świętego. W liturgii odprawionej przed Miejską Halą Sportową wzięło udział ponad 30 tys. wiernych.

 Po południu Franciszek spotka się z przedstawicielami Romów i młodzieżą.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę