Figura Matki Bożej Fatimskiej dotarła do Lwowa

Dziś do Greckokatolickiej Cerkwi Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie dotarła figura Matki Bożej Fatimskiej, gdzie pozostanie do 15 kwietnia.

fot. Elisabetta Piqué/Twitter.com

Figura Matki Bożej Fatimskiej została umieszczona w największym kościele Lwowa dzisiaj, 17 marca i pozostanie tu przez miesiąc. Tłumy przychodzą do kościoła, aby modlić się o pokój – napisał na swoim Twitterze jeden z amerykańskich dziennikarzy.

Greckokatolicka Cerkwia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny poinformowała, że Centrum Sanktuarium Fatimskiego (Portugalia) udostępnia oficjalną kopię figury Matki Bożej Fatimskiej na Ukrainę, aby wierni w tym kraju mogli prosić Boga o ochronę i pokój na Ukrainie i na świecie.

Reklama
Reklama

Figura Matki Bożej pozostanie w Cerkwi Narodzenia Najświętszej Maryi Panny do 15 kwietnia 2022 roku. Wizerunek Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej wyruszył z Lizbony do Krakowa, gdzie został powitany i następnie przewieziony na teren Ukrainy przez wspólnotę lwowskich grekokatolików.

Z prośbą o peregrynację przez Figurę Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej wystąpił greckokatolicki arcybiskup Lwowa Ihor Woźniak.

Reklama
Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę