Dominikanin z Kijowa: Walczymy siłą modlitwy

"Mimo wszystkiego, co się tu wydarzyło w ostatnich dniach, ufamy Panu. Wierzymy, że modlitwa ma wielką siłę i że nie ma takiej mocy, takiego zła, którego nie dałoby się zwyciężyć za pomocą modlitwy" - mówi o. Piotr Bałog, dominikanin z Kijowa.

fot. dominikanie/youtube.com

„Mimo wszystko – ufamy Panu”

Nagraniem od o. Piotra Bałoga zaczęła się sobotnia modlitwa o pokój na Ukrainie, transmitowana na kanale dominikanów. W krótkim wystąpieniu o. Piotr opowiedział o obecnej sytuacji w Kijowie oraz podziękował za wszelkie modlitwy w intencji Ukrainy.

Dziś [w sobotę – przyp. red.] o godzinie 17 już wprowadzono godzinę policyjną, która zakończy się dopiero w poniedziałek, ponieważ sytuacja jest bardzo napięta – relacjonował o. Bałog. Mimo wszystkiego, co się tu wydarzyło w ostatnich dniach, ufamy Panu. Wierzymy, że modlitwa ma wielką siłę i że nie ma takiej mocy, takiego zła, którego nie dałoby się zwyciężyć za pomocą modlitwy – dodał.

„Wierzymy, że Bóg jest po stronie tych, którzy szukają Jego woli”

Zwracając uwagę na słyszalne na nagrania wybuchy i strzały, dominikanin podkreślił, że dla nich orężem w walce jest właśnie modlitwa.

Reklama
Reklama

Staramy się czuwać, bo to jest teraz najważniejsze – żeby nie stracić łączności z Panem Bogiem. Wierzymy, że On jest po stronie tych, którzy szukają Jego woli, którzy słuchają Jego Słowa i słuchają, co On do nas mówi. A mówi, żebyśmy byli silni i nie opuszczali rąk, rąk, które trzymają różaniec, które są złożone w modlitwie.

„Módlcie się za nas”

O. Piotr wyraził nadzieję, że sytuacja, którą przeżywa Ukraina, być może najtrudniejsza od czasów II wojny światowej, z Bożą pomocą minie.

Gorąco w to wierzymy i pragniemy tego my wszyscy bracia dominikanie, a także wszyscy mieszkańcy klasztoru w Kijowie, których teraz gościmy. W ich imieniu także prosimy, byście kontynuowali swoją modlitwę za nas. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc, którą odczuwamy w tym właśnie miejscu. Dziękujemy i prosimy o dalszą modlitwę – powiedział o. Bałog.

Reklama
Reklama

„Wspólna modlitwa ma wielką siłę”

Modlimy się za siebie nawzajem, bo wierzymy, że wspólna modlitwa ma wielką siłę. Niech dobro zwycięży zło. Niech Pan Bóg zapanuje i da nam swoją łaskę i błogosławieństwo, swój pokój – powiedział na koniec dominikanin.

Polska prowincja dominikanów organizuje pomoc dla Ukrainy. Jak można przeczytać na stronie internetowej, pomoc zostanie przekazana braciom dominikanom a następnie – bezpośrednio do najbardziej potrzebujących.

os/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę