Nasze projekty

Dominikanin z Kijowa: Walczymy siłą modlitwy

"Mimo wszystkiego, co się tu wydarzyło w ostatnich dniach, ufamy Panu. Wierzymy, że modlitwa ma wielką siłę i że nie ma takiej mocy, takiego zła, którego nie dałoby się zwyciężyć za pomocą modlitwy" - mówi o. Piotr Bałog, dominikanin z Kijowa.

fot. dominikanie/youtube.com

„Mimo wszystko – ufamy Panu”

Nagraniem od o. Piotra Bałoga zaczęła się sobotnia modlitwa o pokój na Ukrainie, transmitowana na kanale dominikanów. W krótkim wystąpieniu o. Piotr opowiedział o obecnej sytuacji w Kijowie oraz podziękował za wszelkie modlitwy w intencji Ukrainy.

Dziś [w sobotę – przyp. red.] o godzinie 17 już wprowadzono godzinę policyjną, która zakończy się dopiero w poniedziałek, ponieważ sytuacja jest bardzo napięta – relacjonował o. Bałog. Mimo wszystkiego, co się tu wydarzyło w ostatnich dniach, ufamy Panu. Wierzymy, że modlitwa ma wielką siłę i że nie ma takiej mocy, takiego zła, którego nie dałoby się zwyciężyć za pomocą modlitwy – dodał.

„Wierzymy, że Bóg jest po stronie tych, którzy szukają Jego woli”

Zwracając uwagę na słyszalne na nagrania wybuchy i strzały, dominikanin podkreślił, że dla nich orężem w walce jest właśnie modlitwa.

Reklama

Staramy się czuwać, bo to jest teraz najważniejsze – żeby nie stracić łączności z Panem Bogiem. Wierzymy, że On jest po stronie tych, którzy szukają Jego woli, którzy słuchają Jego Słowa i słuchają, co On do nas mówi. A mówi, żebyśmy byli silni i nie opuszczali rąk, rąk, które trzymają różaniec, które są złożone w modlitwie.

„Módlcie się za nas”

O. Piotr wyraził nadzieję, że sytuacja, którą przeżywa Ukraina, być może najtrudniejsza od czasów II wojny światowej, z Bożą pomocą minie.

Gorąco w to wierzymy i pragniemy tego my wszyscy bracia dominikanie, a także wszyscy mieszkańcy klasztoru w Kijowie, których teraz gościmy. W ich imieniu także prosimy, byście kontynuowali swoją modlitwę za nas. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc, którą odczuwamy w tym właśnie miejscu. Dziękujemy i prosimy o dalszą modlitwę – powiedział o. Bałog.

Reklama

„Wspólna modlitwa ma wielką siłę”

Modlimy się za siebie nawzajem, bo wierzymy, że wspólna modlitwa ma wielką siłę. Niech dobro zwycięży zło. Niech Pan Bóg zapanuje i da nam swoją łaskę i błogosławieństwo, swój pokój – powiedział na koniec dominikanin.

Polska prowincja dominikanów organizuje pomoc dla Ukrainy. Jak można przeczytać na stronie internetowej, pomoc zostanie przekazana braciom dominikanom a następnie – bezpośrednio do najbardziej potrzebujących.

os/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę