„Codziennie widzę cierpienie dzieci”. Kim jest spiderman, który spotkał się z papieżem?

Pod koniec czerwca świat obiegły zdjęcia mężczyzny w stroju spidermana, który przyszedł na audiencję ogólną, a po niej spotkał się z papieżem. "Podarowałem papieżowi maskę superbohatera, przez którą każdego dnia widzę przez nią wielkie cierpienie dzieci i ich rodzin" - mówił mężczyzna w programie "Między Ziemią a Niebem".

Twitter.com/@ANCALERTS

Spidermanem, który siedział w części przeznaczonej dla VIP-ów, okazał się 27-letni Włoch Matia Villardita, młody działacz społeczny i założyciel grupy „Superbohaterowie w szpitalnych salach”. Jej wolontariusze odwiedzają w strojach znanych superbohaterów podopiecznych szpitali pediatrycznych, aby dodać im otuchy w czasie hospitalizacji.

„Sam tego doświadczyłem, więc potrafię zrozumieć co czują te dzieci”

Po audiencji papież Franciszek przywitał się z mężczyzną i dostał od niego maskę superbohatera. Podarowałem mu tę maskę i powiedziałem, że każdego dnia widzę przez nią wielkie cierpienie dzieci i ich rodzin. Prosiłem papieża, choć wiem, że i tak to robi, aby modlił się za te dzieci i najbardziej potrzebujących jego modlitwy – mówił Villardita w „Między Ziemią a Niebem”.

Reklama
Reklama

W dzieciństwie z powodu choroby wrodzonej Włoch również spędził wiele czasu w szpitalach, dlatego doskonale wie co czują mali pacjenci, których odwiedza. Sam tego doświadczyłem, więc potrafię zrozumieć co czują te dzieci i ich rodziny. To jakbym odwiedzał siebie w tamtych czasach. W dzieciństwie marzyłem, że przez moje okno wejdzie do mnie spiderman, więc teraz urzeczywistniam to marzenie wśród innych dzieci – podkreślił.

Spotkanie Spidermana z papieżem

Jego zdjęcia z papieżem z audiencji generalnej na dziedzińcu św. Damazego obiegły cały świat i trudno się dziwić – w końcu nie codziennie papież spotyka się ze Spidermanem. ?Jak się okazało, pod kostiumem kryje się człowiek o wielkim sercu. ? Poniżej jego historia. ?

Posted by Między Ziemią a Niebem TVP on Wednesday, August 18, 2021

Włoch nie przerwał swojej aktywności nawet w czasie pandemii i lockdownu. Nie mógł spotkać się z podopiecznymi, ale przeprowadził ponad 1500 wideorozmów z dziećmi przebywającymi w domu lub szpitalach.

Reklama
Reklama

Spiderman to fikcyjna postać znana z komiksów wydawanych przez Marvel Comics, którą stworzył scenarzysta Stan Lee, rysownik Steve Ditko, a także Jacka Kirby. Postać ta po raz pierwszy pojawiła się w Amazing Fantasy 15 z sierpnia 1962 roku.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę