Nasze projekty

Spiderman u papieża. Nietypowy gość na audiencji

W czasie środowej audiencji ogólnej kamery uchwyciły nietypowego gościa. W jednym z sektorów siedział mężczyzna przebrany za… spidermana.

Twitter.com/@ANCALERTS

Mężczyznę w przebraniu zauważyli dziennikarze relacjonujący spotkanie papieża Franciszka. Jego zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych.

Jak pisze Reuters, postać z komiksu siedziała w części przeznaczonej dla VIP-ów. Spidermenem okazał się 27-letni Włoch Matia Villardita. Młody działacz społeczny jest założycielem grupy „Supereroi in corsia” (wł. Superbohaterowie w szpitalnych salach) która zrzesza młodych wolontariuszy. W strojach znanych superbohaterów odwiedzają oni podopiecznych szpitali pediatrycznych, by dodać im otuchy podczas hospitalizacji.

Reklama
Reklama

Za pomysłową i pełną zaangażowania służbę na rzecz młodych pacjentów, został odznaczony m.in. przez prezydenta Włoch Segio Mattarellę, który mianował go kawalerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Jak wyjaśnia, do tej działalności zainspirowały go własne problemy zdrowotne, które od dzieciństwa wymagały od niego hospitalizacji. Swojej aktywności nie przerwał nawet na czas pandemii – w czasie największych restrykcji, łączył się z małymi pacjentami za pomocą komunikatorów internetowych, przebrany w strój człowieka-pająka.

Po audiencji Franciszek przywitał się z mężczyzną. Dostał od niego maskę suberbohatera.

Spiderman to fikcyjna postać znana z komiksów wydawanych przez Marvel Comics. Została stworzona przez scenarzystę Stana Lee, rysownika Steve’a Ditko, a także Jacka Kirby’ego. Postać ta po raz pierwszy pojawiła się w Amazing Fantasy 15 z sierpnia 1962 roku.

ag/Reuters/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę