Diakon niedopuszczony do święceń za udział w ŚDM. „W Chinach 'grzechem’ jest więź z papieżem”

Jeden z diakonów w Szanghaju, nie został dopuszczony do święceń kapłańskich, ponieważ w 2016 roku wziął udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. "Zdaje się więc, że w Chinach 'grzechem' jest więź z papieżem Franciszkiem i resztą Kościoła" - skomentował jeden z wiernych.

fot. Cathopic

34-letni dk. Paul Yang Dongdong nie został dopuszczony do święceń kapłańskich, które miały miejsce w sobotę. Władze rządowe bezterminowo odłożyły ich datę, ponieważ w 2016 roku Dongdong wziął prywatnie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, jak poinformował ks. Bernardo Cervellera, dziennikarz i specjalista ds. Kościoła w Chinach, obecnie misjonarz w Hongkongu, za pośrednictwem portalu Asia News.

„W Chinach 'grzechem’ jest więź z papieżem”

Zatrzymano go tylko dlatego, że wziął udział w Światowych Dniach Młodzieży! Zazwyczaj zatrzymuje się kogoś, dlatego, że uczynił coś okropnego lub nie przeżywa wiary we właściwy sposób. Ale on po prostu pojechał na spotkanie z katolikami z całego świata i papieżem Franciszkiem! Zdaje się więc, że w Chinach 'grzechem’ jest więź z papieżem Franciszkiem i resztą Kościoła na świecie – przywołuje komentarz jednego z wiernych Asia News.

Święcenia kapłańskie przyjęło pozostałych czterech diakonów w katedrze św. Ignacego w Xujiahui w diecezji szanghajskiej. Przewodniczył im biskup sąsiadującej z Szanghajem diecezji Haimen Joseph Shen Bin, wiceprzewodniczący Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich, uznawany także przez Stolicę Apostolską.

Reklama
Reklama

Ordynariusz diecezji szanghajskiej bp Thaddeus Ma Daquin nie mógł przewodniczyć uroczystości, ponieważ po wystąpieniu z Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich przebywa w areszcie domowym i ma zakaz publicznego sprawowania funkcji biskupich.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę