Nasze projekty

Burmistrz Mjanmy: Potrzebujemy jedynie pokoju

Pokój jest przesłaniem, którego najbardziej potrzebujemy - powiedział przed rozpoczynającą się 27 listopada podróżą apostolską papieża Franciszka w Mjanmie (Birmie) burmistrz Yangonu (Rangunu) Maung Maung Soe. Papieska wizyta potrwa do 30 listopada, po czym Ojciec Święty odleci do sąsiedniego Bangladeszu.

– Bez pokoju, bez zaufania nie możemy nic zrobić. Jedyną rzeczą jakiej dzisiaj potrzebujemy jest pokój. Mam nadzieję i wierzę, że dzięki tej wizycie i obecności papieża Franciszka pośród nas mieszkańcy nauczą się lepiej rozumieć czym jest jest pokój i miłość – stwierdził w rozmowie z agencją SIR Maung Maung Soe. Podległa mu administracja odpowiedzialna jest za organizację papieskiej wizyty od przylotu z Rzymu po odlot do Bangladeszu.

Maung Maung Soe jest katolikiem. Pytany, co powie Franciszkowi, gdy się z nim spotka, odpowiedział, że poprosi go o modlitwę za mieszkańców Mjanmy. – Jesteśmy krajem rozwijającym się, z gospodarką, która czyni wielki wysiłek, by się podnieść i borykającym się z wieloma problemami społecznymi. Te wszystkie wyzwania wymagają jego modlitwy. Wizyta papieża w naszym kraju jest planem Bożym i dlatego będzie błogosławieństwem dla wszystkich – zaznaczył burmistrz największego miasta Mjanmy.

Reklama

Wyraził nadzieję, że papieska podróż będzie promować miłość, pokój, miłosierdzie, mające fundamentalne znaczenie dla ludzkości i dla życia. – Tego oczekujemy po tej wizycie – zakończył Maung Maung Soe.


pb (KAI/SIR) / Yangon
KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite