Brazylijski sąd nakazał Netflixowi usunięcie bluźnierczego filmu. Polacy też protestują

Brazylijski Sąd nakazał platformie streamingowej Netflix usunięcie z oferty dostępnej w tym kraju filmu "Pierwsze kuszenie Chrystusa". To odpowiedź na petycję, jaką złożyło ponad milion widzów oburzonych bluźnierczym charakterem produkcji.

Film został wyprodukowany przez grupę kabaretową Porta dos Fundos, już wcześniej znaną z używania historii ewangelicznych jako motywu do robienia filmowych parodii. W obecnej produkcji Jezus przedstawiony jest jako homoseksualista, w poprzedniej naśmiewano się z Ostatnej Wieczerzy.

Netflix opublikował film w Wigilię, co natychmiast spotkało się z ostrą reakcją chrześcijan w Brazylii, i to zarówno katolików, jak protestantów. W ciągu kilku dni ponad milion osób podpisało petycję domagającą się od władz kraju interwencji. Środowy wyrok sądu, nakazujący tymczasowe usunięcie filmu z oferty brazylijskiej, jest odpowiedzią na tę petycję. 

Film jest dostępny również w Polsce i także w naszym kraju spotkał się z podobną reakcją. Petycję żądającą usunięcia go z polskiego Netflixa podpisało już ponad 1,4 miliona Polaków >>. 

Reklama
Reklama

 

Serwis Netflix wzbudza od pewnego czasu coraz większe kontrowersje. Zarzuca się mu jawną promocję ideologii LGBT w swoich produkcjach oraz promowanie aborcji. W czerwcu mininego roku platforma streamingowa zagroziła władzom stanu Georgia, że zrezygnuje z produkowania na jego terenie swoich filmów jeśli stan nie wycofa przyjętego niedawno prawa zakazującego aborcji na dzieciach, u których słychać już bicie serca. Sytuacja ta wywołała lawinę rezygnacji z subskrypcji tej platformy. Ten temat został szerzej przeanalizowany w jednym z odcinków podcastu „Popfiction” 

Reklama
Reklama

ms, ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę