Nasze projekty

Bezrobocie w UE zaczęło spadać, ale…

Bezrobocie w Unii Europejskiej zaczęło powoli spadać, pozytywne zmiany widać w większości sektorów gospodarki, ale wciąż zbyt wiele osób pozostaje bez pracy. To główne wnioski z ostatniego sprawozdania przedstawionego przez Komisję Europejską.

Z raportu wynika, że w zeszłym roku bezrobocie spadło w większości państw członkowskich, także w tych, w których problem ten jest najpoważniejszy: w Grecji czy w Hiszpanii.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat udało się stworzyć ponad 2,5 miliona miejsc pracy. Zatrudnienie rosło zarówno w przemyśle jak i w sektorze usług. Coraz więcej osób starających się o pracę otrzymywało umowy na czas nieokreślony, w pełnym wymiarze godzin.

Reklama

 

Jednocześnie poważnym problemem pozostaje wciąż bezrobocie długotrwałe – zwłaszcza w krajach południowej Europy. Niemal 12,5 miliona Europejczyków nie ma pracy od ponad roku, z czego 6 milionów – dłużej niż dwa lata.

 

Reklama

Bezrobocie wśród młodzieży także utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Bez pracy jest ponad 21 procent osób poniżej 25 roku życia, czyli prawie 5 milionów młodych Europejczyków.


Informacyjna Agencja Radiowa/Magdalena Skajewska/Bruksela/mcm/

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę