Nasze projekty

Papież przyjął przewodniczącą Komisji Europejskiej. Rozmawiali o wojnie na Ukrainie

Dziś rano papież Franciszek przyjął na audiencji w Pałacu Apostolskim w Watykanie Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Tematem rozmów było m.in. omówienie wspólnego zaangażowania w działania na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie.

fot. Vatican News/Twitter.com

Przewodnicząca Komisji Europejskiej po spotkaniu z papieżem Franciszkiem rozmawiała z Sekretarzem Stanu kard. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył Abp Paul Richard Gallagher, Sekretarz ds. stosunków z państwami i organizacjami międzynarodowymi – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Podczas serdecznych rozmów – jak podkreśla komunikat – które odbyły się w Sekretariacie Stanu, strony skupiły się na dobrych stosunkach dwustronnych i wspólnym zaangażowaniu w działania na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie, poświęcając szczególną uwagę aspektom humanitarnym i konsekwencjom żywnościowym przeciągającego się konfliktu. Następnie zwrócono uwagę na wnioski z konferencji na temat przyszłości Europy i konsekwencji dla przyszłego kształtu Unii – czytamy w watykańskim komunikacie.

Prywatna rozmowa trwała około 20 minut

Prywatna rozmowa Papieża z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen trwała około 20 minut, od 10.30 do 10.50. Z Papieżem Ursula von der Leyen rozmawiała o wojnie na Ukrainie, a także o klimacie i zrównoważonej architekturze.

Papież przekazał przewodniczącej Komisji Europejskiej odlew z brązu przedstawiający dwie splecione dłonie na tle kolumnady św. Piotra, kobietę z dzieckiem i statek z migrantami oraz napis: „Wypełnijmy nasze ręce innymi rękami”, a także tomy dokumentów papieskich, tegoroczne Orędzie na Światowy Dzień Pokoju, Dokument o ludzkim braterstwie, książka o Statio Orbis z 27 marca 2020 r., wydana przez Watykańską Drukarnię Wydawniczą (Lev), oraz tom o Apartamencie Audiencji Papieskich, wydany przez Prefekturę Domu Papieskiego. Natomiast przewodnicząca Komisji Europejskiej ofiarowała Ojcu Świętemu tom poświęcony szkole Bauhaus oraz zdjęcie projektu poświęconego planowaniu przestrzennemu.

Ursula von der Leyen jest matką siedmiorga dzieci: Davida (ur. 1987), Sophie (ur. 1989), Donaty (ur. 1992), bliźniąt Victorii i Johanny (ur. 1994), Egmonta (ur. 1998) i Gracie (ur. 1999). Należy do Kościoła Ewangelickiego w Niemczech.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę