Papież ponowił apel o pokój na Ukrainie. „Niech zostanie usłyszany rozpaczliwy krzyk cierpiących ludzi”

"Niech zostanie usłyszany rozpaczliwy krzyk cierpiących ludzi - widzimy to codziennie w mediach - niech zostanie poszanowane ludzkie życie i powstrzymane makabryczne niszczenie miast i wsi na wschodzie Ukrainy. Proszę, nie ustawajmy w modlitwie i niestrudzonym dążeniu do pokoju" - zaapelował Ojciec Święty po niedzielnej modlitwie Regina Caeli.

Fot. influenzando/Cathopic

Po odmówieniu modlitwy Regina Caeli w Watykanie i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek nawiązał do trwającego pond stu dni konfliktu w Ukrainie i zaapelował o stanowcze dążenie do pokoju.

Papież nawiązując do dzisiejszej uroczystości zesłania Ducha Świętego mówił o marzeniu Boga o ludzkości, którego wojna jest zaprzeczeniem. W dzień Pięćdziesiątnicy marzenie Boga o ludzkości staje się rzeczywistością. 50 dni po Wielkanocy narody mówiące różnymi językami spotykają się, rozumieją się nawzajem. Ale obecnie po stu dniach od rozpoczęciu zbrojnej agresji przeciwko Ukrainie na ludzkość znowu spadł koszmar wojny, która jest zaprzeczeniem marzenia Boga. Narody stają przeciwko sobie, narody zabijają się nawzajem, ludzie którzy zamiast się zbliżać do siebie są wypędzani ze swoich domów – podkreślił papież.

I w czasie gdy szaleje furia zniszczenia i śmierci, a konflikty się zaogniają, podsycając eskalację, która jest jeszcze bardziej niebezpieczna dla wszystkich, ponawiam mój apel do przywódców narodów: proszę, nie doprowadzajcie ludzkości do ruiny! Nie doprowadzaj ludzkości do ruiny, proszę was bardzo! Niech zostaną podjęte prawdziwe negocjacje, prawdziwe negocjacje w sprawie zawieszenia broni i trwałego rozwiązania. Niech zostanie usłyszany rozpaczliwy krzyk cierpiących ludzi – widzimy to codziennie w mediach – niech zostanie poszanowane ludzkie życie i powstrzymane makabryczne niszczenie miast i wsi na wschodzie Ukrainy. Proszę, nie ustawajmy w modlitwie i niestrudzonym dążeniu do pokoju – powiedział Franciszek.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę