Nasze projekty

Papież Franciszek: Duch Św. sprawia, że myśli Jezusa stają się naszymi myślami

"Duch Święty zmienia nasze życie: sprawia, że myśli Jezusa stają się naszymi myślami. Czyni to, przypominając nam swoje słowa" - mówił papież w rozważaniu przed modlitwą Regina Caeli w Watykanie. Zaznaczył, że w ten sposób wnosi On Ewangelię Jezusa do naszych serc.

fot. vatican news/youtube.com

Analizując działanie nauczające Ducha Świętego Franciszek podkreślił, że pomaga on nam pokonać wszelki dystans między Ewangelią a życiem, by przemawiała do naszej współczesności. Uaktualnia: sprawia, że wiara jest ciągle młoda – stwierdził. Duch Święty nie przywiązuje się bowiem do przemijających epok czy mód, lecz wnosi w dzień dzisiejszy aktualność Jezusa zmartwychwstałego i żyjącego – zaznaczył Ojciec Święty.

„Środkiem zaradczym jest przyzywanie Ducha Świętego”

Następnie papież zwrócił uwagę, że Duchy Święty czyni to sprawiając, że sobie przypominamy, przywracając Ewangelię naszemu sercu. Sprawia On przejście od poznania ze słyszenia do osobistego poznania Jezusa, który wkracza do serca. W ten sposób Duch Święty zmienia nasze życie: sprawia, że myśli Jezusa stają się naszymi myślami. Czyni to, przypominając nam swoje słowa – podkreślił Franciszek.

Ojciec Święty zauważył, że w obliczu przeciwności, znużenia czy kryzysu łatwo zapominamy o miłości Jezusa, popadając w zwątpienie i lęk. Środkiem zaradczym jest przyzywanie Ducha Świętego. Czyńmy to często, zwłaszcza w ważnych momentach, przed podjęciem trudnych decyzji. Weźmy do ręki Ewangelię i przyzywajmy Ducha Świętego. Możemy powiedzieć w następujący sposób: «Przyjdź, Duchu Święty, przypomnij mi Jezusa, oświeć moje serce». Następnie otwórzmy Ewangelię i powoli czytajmy mały fragment. A Duch Święty sprawi, że będzie on przemawiać do naszego życia – zachęcił papież przed odmówieniem modlitwy Regina Caeli i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę