Nasze projekty

Benedykt XVI celebrował rano mszę świętą. Jego stan pozostaje stabilny

Stan papieża seniora pozostaje stabilny - przekazała w piątek włoska agencja ANSA, powołując się na źródła w Watykanie. Według tych informacji, Benedykt XVI koncelebrował rano mszę świętą w swoim pokoju w klasztorze Mater Ecclesiae.

fot. Flickr Levan Ramishvili

Od środy świat niepokoi się stanem Benedykta XVI, ponieważ tuż po zakończeniu audiencji generalnej Franciszek poprosił o modlitwę za papieża seniora. Pamiętajcie o nim, jest bardzo chory prosząc Pana, aby go pocieszył i wspierał w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca – powiedział.

Jeszcze tego samego dnia Watykan przekazał, że „w ostatnich godzinach doszło do pogorszenia stanu ze względu na zaawansowany wiek”, ale „sytuacja jest pod kontrolą”, a Benedykt XVI pozostaje pod opieką lekarzy.

W czwartek napłynęły nowe oficjalne informacje dotyczące stanu papieża seniora. Papież senior dobrze odpoczął ostatniej nocy, jest zupełnie przytomny i świadomy, a dziś, chociaż jego stan pozostaje poważny, sytuacja w chwili obecnej jest stabilna – poinformował Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

Reklama

Według informacji przekazanych przez agencję ANSA, w piątek rano Benedykt XVI koncelebrował mszę świętą w swoim pokoju wraz z osobistym sekretarzem arcybiskupem Georgiem Gaensweinem.

kh, PAP/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę