Ataki poważnie uszkodziły sanktuarium w Brzozdowcach. „Dziękujemy Bogu, że ołtarz ocalał”

W wyniku poniedziałkowych ataków rakietowych Rosjan uszkodzeniu uległo sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzozdowcach w obwodzie lwowskim.

fot. Rbrechko/Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Jak powiedział ks. Damian Pankowiak, salwatorianin, proboszcz parafii w Brzozdowcach rano słychać było wybuchy. My wraz z moim współbratem ks. Adamem, który przybył z pomocą humanitarną do gminy Nowy Rozdół, zaczęliśmy uciekać z domu. Za parkanem świątyni spadły dwie rakiety. Fala uderzeniowa wybiła okna, uszkodziła tynki na zewnętrznych ścianach. Odnowienie świątyni zajmie dużo wysiłku i kosztów. Na szczęście w świątyni nie było wtedy nikogo, ani robotników, którzy codziennie przez dwa miesiące z rzędu pracowali nad renowacją świątyni, a dziś pojechali do Drohobycza, ani kapłanów. Więc dzięki Bogu – wszyscy są żywi i zdrowi – stwierdził duchowny.

Metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki wraz z biskupem pomocniczym archidiecezji lwowskiej Edwardem Kawą przybyli na miejsce, aby upewnić się, że nikt nie został ranny i ocenić stopień zniszczeń.

Ocalał ołtarz

Przybyliśmy, aby upewnić się, że nikt nie ucierpiał, żeby dodać otuchy naszym parafianom i księdzu, dodać im odwagi. Dzięki Bogu nikt nie stracił życia. A co zniszczone postaramy się odbudować. Dziękujemy Bogu, że ołtarz ocalał – stwierdził abp Mokrzycki.

Reklama
Reklama

Metropolita wraz z biskupem i ks. Damianem odwiedził także mieszkańców Brzozdowiec, których domy zostały zniszczone w wyniku ataku rakietowego. W niektórych domach zerwano dachy, w wielu wybito okna, a ściany pocięto odłamkami. Miejscowi mieszkańcy natychmiast zabrali się do pracy i zaczęli remontować skutki zniszczeń, niestety własnymi siłami nie da się wszystkiego naprawić – podaje portal archidiecezji lwowskiej.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę