Anglikański biskup ogłosił, że przechodzi na katolicyzm

Anglikański biskup Ebbsfleet, Jonathan Goodall, zrezygnował ze stanowiska, aby przejść do Kościoła rzymskokatolickiego. Ogłosił to w piątek arcybiskup Canterbury i prymas Kościoła Anglii abp Justin Welby. Podziękował biskupowi za jego ośmioletnią służbę na tym stanowisku i życzył jemu i jego żonie Sarah "wszystkiego dobrego na przyszłość".

Fot: Twitter.com/@shalomworldnews

Abp Welby konsekrował Goodalla na biskupa w 2013 r., wkrótce po tym, jak sam rozpoczął arcybiskupią posługę. Biskup Ebbsfleet w hrabstwie Kent pełnił funkcję biskupa sufragana dla zachodniej części prowincji kościelnej Canterbury. Urodzony w 1961 roku bp Goodall powiedział, że jego decyzja była poprzedzona długim okresem modlitwy, który był jednym z „najtrudniejszych okresów” w jego życiu. W latach 2005-2012 był on kapelanem i sekretarzem abp Williamsa.

Po decyzji anglikańskiego Kościoła Anglii o wyświęcaniu kobiet na kapłanów wielu duchownych zarówno „konserwatywnego”, jak i tzw. „anglokatolickiego” skrzydła Kościoła przeszło na katolicyzm.

Reklama
Reklama

 W szczytowym okresie konwersji, na początku lat 90., uczynił to nawet jeden z najwyższych rangą duchowny w hierarchii Kościoła anglikańskiego, ówczesny biskup Londynu, Alan Hopes.

W 2009 r. papież Benedykt XVI utworzył ordynariat personalny dla anglikanów, którzy przeszli do Kościoła katolickiego.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę