Nasze projekty

Amerykańscy biskupi protestują przeciwko „ustawie o równouprawnieniu”

W tym tygodniu pod głosowanie w niższej izbie parlamentu USA ma być poddana "ustawa o równouprawnieniu". W założeniu ma ona na celu ochronę osób o skłonnościach homoseksualnych czy zaburzeniach tożsamości płciowej przed dyskryminacją. Amerykańscy biskupi zwracają jednak uwagę, że w rzeczywistości "narzuca ona jednostkom oraz organizacjom nowe i kontrowersyjne poglądy na temat płci".

fot. Episkopat / Flickr

Przewodniczący pięciu komisji Episkopatu USA: ds. wolności religijnej, obrony życia, małżeństwa, edukacji katolickiej oraz sprawiedliwości krajowej napisali w tej sprawie wspólny list do amerykańskiego Kongresu.

Biskupi zaznaczają, że „poszanowanie godności każdego człowieka jest dla katolików centralną zasadą ich wiary”. Dlatego sprzeciwiają się wszelkiej niesprawiedliwej dyskryminacji i popierają wszelkie prawa, które zapewniają poszanowanie ludzkiej godności.

Tymczasem, jak podkreślają przedstawiciele episkopatu, proponowana ustawa spowoduje dyskryminację ludzi wierzących oraz wyrządzi Amerykanom szkody prawne i społeczne. Biskupi przestrzegają, że uderzy ona w religijne organizacje charytatywne, a tym samym w tysiące ludzi, którzy korzystają z ich pomocy a także zmusi zarówno jednostki, jak i organizacje do promowania w słowie i w czynie „zmiany płci”. „Dziewczęta i kobiety zostaną zmuszone do współzawodniczenia w sporcie z biologicznymi chłopcami i mężczyznami, którzy identyfikują się jako kobiety, oraz do dzielenia z nimi szatni i pryszniców. Wielu ludzi nie będzie mogło realizować swych zawodowych aspiracji tylko dlatego, że pozostają wierni swym przekonaniom na temat małżeństwa i płciowości” – piszą biskupi.

Reklama
Reklama

Przypominają również, że Kościół katolicki służy w Stanach Zjednoczonych milionom potrzebujących i jest tym samym największą pozarządową instytucją dobroczynną. Kieruje się w tym tą samą koncepcją człowieka i jego nienaruszalnej godności, która wyraża się również w jego poglądach na temat życia, małżeństwa i płciowości. Z tego też względu sprzeciwia się ustawie o równouprawnieniu.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę