Abp Szewczuk: wiadomości o wojnie na Ukrainie przestają już być newsami

"Dziękuję papieżowi Franciszkowi za to, że wczoraj, kiedy obchodziliśmy dzień Pięćdziesiątnicy, kolejny raz zwrócił się do sumienia całego świata i zaapelował, aby nie przyzwyczajać się do wojny" - powiedział abp Światosław Szewczuk.

fot. kate mcdaniel/Unsplash

W swoim codziennym przesłaniu abp Światosław Szewczuk kolejny raz dokonał przeglądu działań na froncie. Podkreślił, że minionej nocy najcięższe walki toczyły się na wschodzie Ukrainy w obwodzie ługańskim.

Wróg rzuca resztki swoich sił, aby pokazać światu choćby pozory przewagi. Tymczasem przez 110 dni wojny Rosjanie nie osiągnęli żadnego z założonych przez siebie celów – zauważył zwierzchnik ukraińskich grekokatolików.

„Wiadomości o wojnie na Ukrainie przestają już być newsami”

Zwrócił uwagę, że grekokatolicy obchodzą dziś drugi dzień Zielonych Świąt. Zwracamy się w tym czasie do Ducha Świętego, który jest źródłem życia i pokoju, aby udzielił nam swojej siły z wysoka, podtrzymywał nas i przyniósł Ukrainie Boży dar pokoju – powiedział abp Szewczuk.

Reklama
Reklama

Najbardziej boli serce na myśl o straconych ludzkich istnieniach, na myśl o niewinnie pomordowanych cywilach, kobietach i dzieciach, o wszystkich tych, którzy tak strasznie cierpią przez rosyjską agresję, przez nieludzkie i barbarzyńskie czyny rosyjskich żołnierzy. Dlatego chciałbym szczególnie podziękować Papieżowi Franciszkowi za to, że wczoraj, kiedy obchodziliśmy dzień Pięćdziesiątnicy, kolejny raz zwrócił się do sumienia całego świata i zaapelował, aby nie przyzwyczajać się do wojny, bo taka postawa powoduje, że umierają kolejni ludzie – powiedział abp Szewczuk.

Wiadomości o wojnie na Ukrainie przestają już być newsami, znikają z pierwszych stron gazet i z czołówek dzienników. Ale Ukraina stoi i walczy, modli się do Ducha Świętego o pokój. To właśnie On daje nam życie, jest Duchem Bożego pokoju. Dlatego każdy, kto wywołuje wojnę, powstaje przeciwko Duchowi Świętemu. Duchu Święty, udziel nam swojej siły z wysoka, aby na Ukrainie zapanował pokój. Uczyń nas nosicielami i budowniczymi pokoju, który nam przynosisz – powiedział zwierzchnik ukraińskich grekokatolików.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę