Nasze projekty

Abp Szewczuk: Ukraina walczy, choć każdego dnia płaci za to życiem swych najlepszych synów i córek

"Ukraina się trzyma, Ukraina walczy, choć każdego dnia płaci za to życiem swych najlepszych synów i córek. I Ukraina modli się. Modli się za swoje wojsko. Modli się za tych, którzy dziś na tej wojnie ponoszą największe ofiary" - mówił w codziennym orędziu wojennym abp Światosław Szewczuk.

fot. Алесь Усцінаў/pixabay.com

Abp Szewczuk w swoim codziennym orędziu podkreślił, że rosyjski okupant stosuje politykę wyludnienia Ukrainy. Stwierdzając, że robi on wszystko, by jak najwięcej Ukraińców wyjechało ze swego kraju. Okupant wygania ludzi ze swych domów, a sam burzy budynki, które znajdują się w zasięgu jego rażenia. Ponad milion ludzi zostało deportowanych z terytoriów okupowanych. Wiemy, że region chersoński w 50. procentach został już wyludniony – mówił abp Szewczuk. Zaznaczył, że ci, którzy opuścili Ukrainę są zagrożeni handlem ludźmi.

„Boże, błogosław ukraińskie wojsko, weź w swą opiekę najsłabszych”

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, że zacięte walki doczą się ciągle w wielu regionach Ukrainy. Ale Ukraina się trzyma, Ukraina walczy, choć każdego dnia płaci za to życiem swych najlepszych synów i córek. I Ukraina modli się. Modli się za swoje wojsko. Modli się za tych, którzy dziś na tej wojnie ponoszą największe ofiary. W sposób szczególny modlimy się za tych Ukraińców, którzy znaleźli się na terytoriach okupowanych, bo im jest dziś najciężej – podkreślił abp Szewczuk.

Boże, błogosław Ukrainę, błogosław tych, którzy padają ofiarą rosyjskiej wojny, w swoją szczególną opiekę weź tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów, swojej ziemi, swej Ojczyzny. Panie pomóż nam służyć ofiarom międzynarodowych struktur, które handlują ludźmi. Boże, błogosław ukraińskie wojsko, weź w swą opiekę najsłabszych, bo Ty zawsze jesteś z nimi, stoisz po ich stronie – zakończył.

Reklama

pa, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę