Abp Szewczuk: sto dni cierpienia, ale też sto dni obecności Boga

"Już sto dni bronimy naszej ziemi, powstrzymujemy rosyjską inwazję, która zdecydowanie przewyższa swoją siłą wszystko to, co możemy jej przeciwstawić. A jednak trzymamy się i walczymy, ponieważ te sto dni to także czas wielkiej manifestacji Bożej obecności między nami” – powiedział abp Światosław Szewczuk.

fot. Stratcom Centre UA @StratcomCentre/Twitter

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików przywołał wiadomości z frontu. Podkreślił, że pomimo zaciętych walk, tym razem są one pocieszające. Na czterech kierunkach naszym wojskom udało się odeprzeć wroga. W obwodzie chersońskim wyzwoliliśmy ponad 20 różnych okupowanych punktów – mówi abp Szewczuk.

Takimi czynami Ukraina pokazuje swoją siłę, chęć bycia wolnym i niezależnym państwem, a ukraiński naród dowodzi swojej niezłomności, czym zadziwia cały świat. Ale za każdy dzień tej obrony płacimy najwyższą cenę. Nasz prezydent powiedział, że każdego dnia wojny ginie ok. stu ukraińskich żołnierzy, a pięciuset zostaje rannych. Wierzymy, że tylko Bóg może nam pomóc – podkreślił abp Szewczuk.

Dlatego setnego dnia wojny rozpoczynamy pierwszy dzień Dekady Misyjnej. To dziesięć dni oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego, kiedy nasz Kościół modli się o to, abyśmy byli zdolni dzielić się swoją wiarą z innymi. Zachęcam więc do modlitwy za misjonarzy, ale także za naszych żołnierzy. W tych trudnych czasach oni też są świadkami obecności Boga. Tam, na linii frontu, nie ma ateistów. Ci ludzie, znajdujący się ciągle w warunkach zagrożenia życia, wyczuwają, że istnieje Ktoś, na Kogo chrześcijanie wskazują jako na obecnego między nami żywego Boga. Boże, pomóż nam wypełnić nasze misyjne powołanie, błogosław Ukrainę i daj abyśmy zanieśli Cię na cały świat – dodał.

Reklama
Reklama

kh, Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę