Nasze projekty

Abp Szewczuk: Chrystus daje życie tym, którzy leżą w grobie, przechodzi przez nasze cierpienie

"Chrystus przechodzi przez tragedię cierpienia i wszystkie niebezpieczeństwa wojny. I przynosi nam swoją niebiańską radość, aby dać Ukrainie, jej mieszkańcom, każdemu z nas swój pokój" - mówił w życzeniach świątecznych abp Światosław Szewczuk.

fot. Luis Felipe Tun/Cathopic

Kościoły wschodnie obchodziły w niedzielę, tydzień po katolikach, Wielkanoc. Abp Szewczuk, zwierzchnik ukraińskich grekokatolików, podkreślił w życzeniach świątecznych, że Chrystus przynosi pokój. On jest zawsze darem od Boga. Dziś Chrystus każdemu na Ukrainie przynosi pokój – powiedział duchowny.

„Chrystus przechodzi przez nasze zamknięte drzwi strachu, niepewności, naszego bólu i cierpienia”

Dzisiaj sam Chrystus zwycięski tchnie w nas swoim zmartwychwstałym tchnieniem, aby dodać nam skrzydeł, by nas natchnąć i wzmocnić w walce, aby w Jego Zmartwychwstaniu Ukraina odniosła własne zwycięstwo nad złem, śmiercią, nad wrogiem. On chce nam odebrać życie, ale to mu się nie uda, bo my śpiewamy, że Chrystus powstał z martwych, zwyciężył śmierć swoją śmiercią i dał życie tym, którzy leżą w grobie. Chrystus przechodzi przez nasze zamknięte drzwi strachu, niepewności, naszego bólu i cierpienia. Przechodzi przez tragedię cierpienia i wszystkie niebezpieczeństwa wojny. I przynosi nam swoją niebiańską radość, aby dać Ukrainie, jej mieszkańcom, każdemu z nas swój pokój – mówił abp Szewczuk.

ZOBACZ TEŻ: Mama i jej córeczka zginęły w ostrzale rakietowym. Dziewczynka miała trzy miesiące

Reklama

Kiedy zmartwychwstały Chrystus po raz pierwszy przeszedł przez zamknięte drzwi do swoich uczniów, tchnął na nich i powiedział do nich: «Pokój wam!». Życzę wszystkim: tym, którzy są daleko i blisko od domu, tym, którzy dziś bronią Ukrainy na liniach frontu w okopach, pod ostrzałem wroga – życzę siły Zmartwychwstałego i światła, które dziś wychodzi z pustego grobu. Wesołego Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! – powiedział.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę