Nasze projekty

400 imigrantów utonęło w Morzu Śródziemnym

Nie możemy pogodzić się z tym, żeby te dramatyczne wydarzenia były zwykłymi wiadomościami, które ustępują miejsca następnym. W ten sposób na śmierć 400 osób, które utonęły w Morzu Śródziemnym zareagowała hiszpańska Caritas

„Nie chcemy ani nie możemy przyzwyczaić się do tych faktów" – stwierdza oświadczenie organizacji na wieść o tragicznej śmierci w Morzu Śródziemnym 400 imigrantów, także nieletnich. Zwraca uwagę, że każda z tych osób "miała imię i rodzinę, miała swoją własną historię i marzenia". "Były to istoty ludzkie takie jak my, jedyne i niepowtarzalne. Jako wierzący nie możemy zapomnieć, że były one naszymi braćmi i siostrami” – czytamy w dokumencie Caritas.

Zwraca ona uwagę, że "nie ma nic bardziej obcego Ewangelii niż kultura wykluczenia, która przenika dzisiaj nasze społeczeństwo“. Osoby, które utonęły, „były nieodzowne, aby budować społeczeństwo sprawiedliwe i braterskie, w jakie wierzymy” – podkreślono w oświadczeniu.

16 kwietnia wieczorem rozpoczęło się w Madrycie czuwanie modlitewne w intencji osób wykluczonych społecznie. Organizują je już po raz trzeci katolickie organizacje Caritas, Iustitia et Pax, Manos Unidas, Redes i CONFER. Domagają się one od polityków, aby podjęli konkretne środki na rzecz rozwoju rzeczywiście ludzkiego, który położyłby kres nierówności i niesprawiedliwości, jakie dotykają szczególnie osoby najsłabsze.

Reklama

Czuwanie modlitewne odbywa się w ramach szerszej akcji „Połącz się na rzecz sprawiedliwości“, która potrwa przez najbliższe tygodnie.


(KAI/RV) / Madryt

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę