18-letni Polak wygrał Rajd Dakar. „Nie zapomnę tych chwil do końca życia”

Eryk Goczał, choć ma zaledwie 18 lat zdołał już wygrać najtrudniejszy rajd terenowy na świecie. Triumfując stał się najmłodszym zwycięzcą, ale i uczestnikiem tego rajdu w ogóle. "Tak wygląda spełnione marzenie" - napisał w mediach społecznościowych tuż po zwycięstwie.

fot. Eryk Goczał/facebook.com

W niedzielę, 15 stycznia zakończył się tegoroczny Rajd Dakar – prestiżowy rajd terenowy organizowany w Ameryce Południowej. Uczestnicy przejeżdżają pustynne tereny, pokonując dziennie nawet kilkaset kilometrów.

W tym roku triumfatorem w kategorii SSV, czyli małych pojazdów terenowych jest 18-letni Eryk Goczał. Polak wygrywając stał się najmłodszym w historii uczestnikiem i zwycięzcą tego rajdu. Niewiarygodne, wygrywamy Rajd Dakar w naszym debiucie! Chciałem w tym moim pierwszym starcie po prostu być na mecie, a my wygrywamy! – mówił na mecie. Dodał, że był to wymagający wyścig.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Eryk Goczał (@eryk_goczal)

Reklama
Reklama

Co więcej w w tegorocznym Dakarze udział brał także jego tata, Marek Goczał, który zakończył wyścig na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Na 7. miejscu uplasował się Michał Goczał, wujek Eryka.

Tak wygląda spełnione marzenie‼️ Meta Rajdu Dakar, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej SSV‼️🇵🇱 Nie zapomnę tych chwil do końca życia – napisał 18-latek tuż po zwycięstwie w mediach społecznościowych.

Zwycięstwo młodego Polaka, w uważanym za najtrudniejszy, Rajdzie Dakar robi ogromne wrażenie. Choć chłopak dopiero w listopadzie ubiegłego roku zdał egzamin na prawo jazdy, motoryzacja towarzyszyła mu niemalże od urodzenia. Już jako dziecko zdobywał swoje pierwsze trofea, a pasją do tego sportu zaraził go tata.

Reklama
Reklama

Prócz wyścigów, jego pasją są ekstremalne pokazy kaskaderskie. Jako kaskader występuje w nich w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, którego właścicielem jest jego tata.

krakow.naszemiasto.pl, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę