Nasze projekty

13 maja „Różaniec bez granic” od Alaski do Patagonii

Mieszkańcy krajów obu Ameryk będą modlić się w intencji swoich narodów i o pokój na świecie. W najbliższą niedzielę 13 maja o godz. 15.00 (czasu lokalnego), dołączą do zainicjowanej w Panamie akcji "Różaniec bez granic", zainspirowanej m.in. ubiegłoroczną modlitwą różańcową na granicach Polski.

– Razem w jednej intencji. Mężczyźni i kobiety, wzdłuż krajów i kontynentów, będą modlić się wspólnie, prosząc o pokój na świecie i nawrócenie naszych serc – wyjaśnia w rozmowie z agencją ACI Prensa Kolumbijczyk, o. Nelson Medina OP, jeden z promotorów akcji „Różaniec bez granic”. Pomysł, który zrodził się w Panamie, ma zjednoczyć mieszkańców krajów obu Ameryk we wspólnej modlitwie w intencji całego kontynentu.

Modlitwa odbędzie się w niedzielę 13 maja, w 101. rocznicę pierwszego objawienia Maryi w Fatimie, o godz. 15.00 (czasu lokalnego) w poszczególnych krajach. Organizatorzy zachęcają, by o tej godzinie mieszkańcy, członkowie rodzin i wspólnot spotkali się na modlitwie różańcowej. Do tej pory chęć włączenia się w tę modlitwę zgłosiły grupy modlitewne m.in. z Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Panamy, Kolumbii, Wenezueli, Paragwaju, Peru, Argentyny i Boliwii, a także co najmniej czterech miast w Stanach Zjednoczonych: Nowego Jorku, Waszyngtonu, Los Angeles i Miami.

Jak mówią pomysłodawcy wydarzenia, zostało ono zainspirowane ubiegłorocznym „Różańcem do granic”, który odbył się w Polsce 7 października 2017 r.

Reklama
Reklama

 

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite