13-latek zginął w wyniku ostrzału, ojciec modlił się przy jego ciele 2 godziny. Poruszające zdjęcie

Trzynastolatek czekał na przystanku na autobus, kiedy na Charków w środę ponownie uderzyły rakiety. Zginął na miejscu. W sieci pojawiły się zdjęcia rozdzierające serce, jak ojciec chłopaka modli się, trzymając syna za rękę.

Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Алесь Усцінаў/pexels.com

W środę rosyjskie rakiety ponownie spadły na Charków, drugie co do wielkości miasto Ukrainy. Jeden z pocisków spadł na przystanek w pobliżu meczetu. Świątynia została zniszczona. Jak podał szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow, w wyniku ostrzału zginęło trzech cywilów – 13-letni chłopiec i małżeństwo. Wiele osób zostało rannych, wśród których jest między innymi 15-letnia siostra zabitego nastolatka i 72-letnia kobieta. „To kolejny straszliwy akt terroru” – napisał Syniehubow.

Chłopiec, który zginął czekał na przystanku na autobus. Internet obiegły zdjęcia, na których ciało trzynastolatka leży przykryte folią przez ratowników, a obok klęczy jego ojciec, trzyma go za rękę. Jak podaje Oleksandra Matviichuk mężczyzna modlił się przy chłopcu dwie godziny, a funkcjonariuszka policji cały czas przy nim była, także trzymając go za rękę.

pa, tvn24.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę