Nasze projekty

Zofia Świerczyńska: o. Wenanty pokazywał, jak być świętym bez fajerwerków

"O. Wenanty Katarzyniec pokazywał, jak codzienne czynności wykonywane z miłością do drugiego człowieka, prowadzą nas do świętości" - mówiła red. Zofia Świerczyńska z portalu Stacja7 w Poranku "Siódma9". W tym roku przypada setna rocznica śmierci o. Wenantego, kapłana z zakonu franciszkanów.

Jak podkreśliła red. Świerczyńska, o. Wenanty żył zaledwie 32 lata, ale jego krótkie życie było bardzo intensywne. Przyjaźnił się z o. Maksymilianem Kolbe. To dzięki o. Wenantemu powstał Rycerz Niepokalanej – mówiła.

Na łożu śmierci o. Wenanty powiedział: «widzicie – jestem chory i nic już zrobić nie mogę, ale po śmierci dużo zrobię dla zakonu» Te słowa przypomniał sobie o. Kolbe, gdy miał duże problemy z wydaniem miesięcznika. Poprosił współbraci o to, by modlili się za wstawiennictwem o. Wenantego. (…) Miesięcznik jest wciąż wydawany. Orędownictwo o. Wenantego jest bardzo silne – kontynuowała redaktor Stacji7.

„Świętość bez fajerwerków”

Jak zauważyła, „ojciec Wenanty pokazywał, jak być świętym bez fajerwerków – w codzienności, w prostym wykonywaniu swoich zadań”. Często wydaje nam się (a szczególnie osobom młodym), że świętość jest bardzo odległa, że trzeba robić nadzwyczajne rzeczy, aby ją osiągnąć. O. Wenanty pokazuje nam, że proste, codzienne czynności wykonywane z miłością do drugiego człowieka, prowadzą nas do świętości – stwierdziła dziennikarka Stacji7.

Reklama
Reklama

„Bóg zadziałał w moim życiu… dzięki Ojcu Wenantemu”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie bratni-zew_Bog-zadzialal-w-moim-zyciu-638x1024.jpg

o. Edward Staniukiewicz OFMConv

Bóg zadziałał w moim życiu… dzięki Ojcu Wenantemu

Czy modlitwa za wstawiennictwem ma sens? W jakich sytuacjach korzystać z pomocy orędowników? Książka obejmuje wybór świadectw o otrzymanych łaskach, które napłynęły do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej w latach 2018-2020. Wszystkie zostały uproszone za wstawiennictwem sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Świadectwa potwierdzają, że jest on skutecznym orędownikiem w niełatwych sprawach, niedoli i niepokoju, które coraz częściej ogarniają współczesnego człowieka.

Reklama
Reklama

KUP KSIĄŻKĘ

>>>w sklepie Dobroci.pl

kh/Siódma9/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite