Nasze projekty

Zespół Pectus zagra z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Koncert już w niedzielę!

„On jest naszą siłą” to tytuł wyjątkowego koncertu zespołu Pectus, który 21 maja wystąpi na wadowickim rynku. Wydarzenie upamiętni 103. rocznicę urodzin papieża Polaka.

fot. pectus_official, instagram (print screen)

Organizatorami koncertu są Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Gmina Wadowice. Urodzinowe koncerty w mieście dzieciństwa Papieża Polaka stały się już coroczną tradycją. Są one okazją nie tylko do radosnego świętowania, ale przede wszystkim do oddania hołdu patronowi Małopolski i budowania wspólnoty wokół jego postaci – podkreślają organizatorzy.

Obchody kolejnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, rozpoczną się 18 maja. O 9:00 odbędzie się Sesja Rady Miejskiej w Wadowickim Centrum Kultury, a po niej pod pomnikiem Ojca Świętego zostaną złożone kwiaty. O godz. 12:00 w Bazylice Ofiarowania NPM rozpocznie się Msza św., której przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

CZYTAJ: “Miłość moich najbliższych dawała poczucie bezpieczeństwa i mocy”. Rocznica urodzin Karola Wojtyły

Reklama

Z kolei 20 maja od 16:00 trwać będzie pokaz orkiestr strażackich pt. „Strażacy Ojcu Świętemu w hołdzie”. A po wieczornej Mszy św. w wadowickiej bazylice zabrzmią pieśni w wykonaniu chóru Alpini Lugagnani.

21 maja, oprócz wspomnianego koncertu grupy Pectus, chętni będą mogli wziąć udział w Festa Italiana na wadowickim rynku. Wydarzenie „On jest naszą siłą” rozpocznie się natomiast o godz. 19:30. Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin Jana Pawła II Wielkiego! – zachęcają organizatorzy.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę