Nasze projekty

Wyjątkowy spektakl z udziałem gwiazd. Do Czeladzi zawita Festiwal Nowej Kultury

Już 4 października w czeladzkiej Kopalni Kultury wystawiony zostanie spektakl „Beniowski” Juliusza Słowackiego w reżyserii Michała Chorosińskiego. Na scenie wystąpią między innymi Lidia Sadowa czy Dariusz Kowalski.

Teatr Klasyki Polskiej/ fot. Piotr Babisz/ materiały prasowe

Wydarzenie jest realizowane w ramach Festiwalu Nowej Kultury, promującego narodową tradycję oraz ponadczasowe wartości.

Żołnierz awanturnik, podróżnik, spiskowiec, król Madagaskaru – Maurycy Beniowski to wielka postać polskiej literatury, ale i historii. Jego barwne i momentami fantastyczne życie zainspirowało Słowackiego do stworzenia wielowątkowej historii o nieoczywistym charakterze. „Beniowski” miał rywalizować z „Panem Tadeuszem”, stając się poetyczniejszym obrazem Polski. Stał się zarazem próbą siły – i właśnie to tkwiące w nim poczucie siły sprawia, że mimo panującej tu i ówdzie goryczy jego podłożem jest radość tworzenia i radość życia, która na teatralnej scenie nikogo nie pozostawia obojętnym – zapowiadają organizatorzy.

Na scenie między innymi będzie można zobaczyć Lidię Sadową, która użyczyła głosu Elsie w polskiej wersji językowej filmu animowanego Kraina lodu oraz Dariusza Kowalskiego znanego z roli Janusza Tracza w serialu Plebania. Wydarzenie odbędzie się na deskach Kopalni Kultury w Czeladzi.

Reklama

Spektakl zostanie wystawiony w Kopalni Kultury w Czeladzi, w dniu 4 października o godzinie 19.00. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Festiwalu Nowej Kultury, organizowanego przez Fundację Muza Dei – Centrum Nowej Kultury.

Bilety na spektakl można nabyć na stronie >>>TUTAJ>>>.

materiały prasowe

Festiwal Nowej Kultury to połączenie wspaniałych koncertów, widowisk teatralnych, a także projekcji wartościowych filmów. Festiwal promuje polską kulturę, a także ponadczasowe wartości, które przyczyniają się do wzmacniania więzi rodzinnych i uczą wzajemnego szacunku do ludzi. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń, na które zapraszają wszystkie grupy wiekowe w każdy czwartek października i nie tylko, ale zawsze o godzinie 19:00.

Reklama

Organizator: Fundacja Muza Dei – Centrum Nowej Kultury to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizujemy koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

materiały prasowe,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę