Nasze projekty

Wyjątkowa Droga Krzyżowa w katedrze polowej. Rozważania napisali żołnierze Wojska Polskiego

Autorami rozważań Drogi Krzyżowej "Podnieś się" są kapelani, żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych oraz członkowie ich rodzin. Nabożeństwo odbędzie się w piątek 3 marca o godzinie 17.00 w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie i będzie transmitowane online.

fot. ordynariat.wp.mil.pl

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowane przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego razem z portalem Stacja7 mobilizują do zawalczenia o najważniejsze wartości.

Zostały napisane przez żołnierzy, kapelanów wojskowych, weteranów wojskowych misji zagranicznych oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji. Czternastu autorów poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej zatytułowanej „Podnieś się” ukazują na przykładach z własnego życia, co to znaczy podnieść się z najbardziej beznadziejnych sytuacji: rozpadu małżeństwa, śmierci najbliższej osoby, spotkań z nieodwracalnie okaleczonymi ofiarami wojny.

Droga Krzyżowa Jezusa była drogą paschalną, to znaczy wiodącą przez krzyż i śmierć do zmartwychwstania i pokoju. Drogą paschalną prowadzącą do pokoju jest również każda droga krzyżowa, którą człowiek przemierza z Jezusem. Świadczą o tym rozważania, które towarzyszą poszczególnym stacjom tej Drogi Krzyżowej ofiarowanej w intencji pokoju na świecie, a szczególnie w intencji zakończenia wojny w Ukrainie – podkreśla biskup polowy WP Wiesław Lechowicz, który jest autorem wprowadzenia do rozważań Drogi Krzyżowej.

Reklama

Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w piątek 3 marca katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Nabożeństwo będzie można obejrzeć także za pośrednictwem transmisji online, na kanale ordynariatu polowego na platformie Youtube.

PODNIEŚ SIĘ! Rozważania Drogi Krzyżowej z Wojskiem Polskim >>> TUTAJ>>>

„Gdy ginie kolega, myślisz, że się nie podniesiesz”. Droga Krzyżowa online z Wojskiem Polskim [AUDIO] >>>TUTAJ>>>

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę