Nasze projekty

Wybrano nowego rzecznika prasowego Jasnej Góry. Został nim o. Michał Bortnik

O. Michał Bortnik na stanowisku rzecznika prasowego Jasnej Góry zastąpił o. Michała Legana, który obejmuje funkcję dyrektora Redakcji Audycji Katolickich TVP.

fot. Jasna Góra News/Twitter.com

O. Bortnik paulinem jest od 28 lat. Pełnił posługę m.in. w Niemczech i Anglii. Przez trzy lata pracował w sekretariacie Kurii Generalnej Zakonu a od 2014 r. jest zastępcą kustosza jasnogórskiego sanktuarium. Był współtwórcą i pierwszym prowadzącym cotygodniową audycję „Z życia Jasnej Góry” w Radiu Jasna Góra. Jest także współtwórcą i współredaktorem konta @JasnaGóraNews na Twitterze a po reorganizacji Biura Prasowego w maju zeszłego roku również kont sanktuarium na innych portalach społecznościowych. Posługuje się językiem niemieckim i angielskim.

Nowy rzecznik ma nadzieję, że doświadczenie wciąż zdobywane w kancelarii kustosza, czyli miejsca organizacji duszpasterskiej posługi Jasnej Góry, będzie dla niego pomocne w pełnieniu nowej funkcji. Mam nadzieję, że ośmioletnia praktyka, znajomość Jasnej Góry od kuchni, jej funkcjonowanie, organizowanie wydarzeń, przyjmowanie grup, tego co tu się dzieje, będą mi pomocne i chyba to był też jeden z powodów zaproponowania mi przez o. Przeora tej roli – powiedział o. Bortnik. Zauważył także, że cztery lata współtworzenia jasnogórskiego Twittera dały mu też „jakiś obraz funkcjonowania mediów”, choć oczywiście trudno porównać tworzenie mediów społecznościowych z rolą rzecznika, bo to inne rzeczywistości.

Reklama

Nowy rzecznik podkreśla, że „każdy dzień na Jasnej Górze jest szczególny, przynosi coś nowego, przybywają inni pielgrzymi”. Oczekujemy tu każdego, zapraszamy i jesteśmy dla tych, którzy przybywają na spotkanie z Jasnogórską Matką – powiedział o. Michał Bortnik.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę