Nasze projekty

Wielkopostne rekolekcje uczniów i katechetów „Katecheza 2.0”

Prowadzenie rekolekcji w tradycyjnej formie w tym roku nie jest możliwe. Dlatego fundacja "Wypłyń na Głębię" stworzyła alternatywne rozwiązanie na czas Wielkiego Postu. Interaktywne filmy, materiały dydaktyczne zostaną udostępnione katechetom i uczniom.

Unsplash/Maya Maceka

Rekolekcje skierowane są do uczniów w wieku 13-19 lat. Prowadzącym wydarzenie będzie pedagog i współtwórca programu „Katecheza 2.0” – Kacper Gudzikowski. Jednym z prelegentów jest też kapłan i raper ks. Jakub Bartczak. Drugim autorem rekolekcji jest o. Teofil Niewiński OFM.


Jak wziąć udział w rekolekcjach on-line?

Każdy katecheta, kapłan lub dyrektor szkoły może zgłosić chęć udziału w projekcie swojej szkoły, klasy lub parafii. Szczegółowe informacje na stronie https://www.katechezadwazero.pl/rekolekcje2021/

Rekolekcje odbędą się na na platformie katechezadwazero.pl w ramach programu “Katecheza 2.0”, który od maja ub. roku oferuje darmowe, regularne wsparcie polskich katechetom, duchownym, wychowawcom i rodzicom w nauczaniu religii.

Reklama
Reklama

Materiały będą miały swoją premierę w dniach 22-24 marca, ale będzie można je obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie do Świąt Wielkanocnych, wchodząc na stronę internetową. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Rekolekcje multimedialne

Katecheza 2.0 jest programem edukacyjnym opartym o materiały multimedialne. To głównie materiały wideo zawierające świadectwa, wywiady, historie nawróconych i omówienia ważnych tematów z punktu widzenia katechezy, chrześcijaństwa i rozwoju duchowego za pomocą współczesnego języka i przy pomocy osób znanych wśród młodzieży.

Filmy zawierają scenariusze lekcji dla różnych grup wiekowych inspirujące uczniów do zgłębiania wiary katolickiej. Umożliwiają sprawne i skuteczne przeprowadzenia lekcji „Katechezy 2.0”. Przygotowano także dzięki pedagogom oraz katechetom materiały utrwalające zdobytą wiedzę i uczące młodzież jej zastosowania w praktyce.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Jak odzyskać młodych w Kościele? Lekcja od o. Zięby. “Trzeba rozbić stereotyp Kościoła”

kw/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę