Nasze projekty

Weź udział w Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów! To już ostatnie dni na zgłoszenie

W Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalana” 2024 mogą wziąć udział różne materiały filmowe. Zgłoszenia trwają już tylko do 5 lipca.

foto EyEm/freepik.com

Po rocznej przerwie powraca ceniony w środowisku katolickich twórców filmowych i radiowych z Polski i zagranicy Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „Niepokalana” 2024. Organizatorem Festiwalu od początku jego istnienia jest Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Festiwalu „Niepokalana” zaprasza prezes KSF Jan Paweł Wierzbicki.

Jest to Festiwal, który podsumuje dorobek twórczy artystów z dziedziny filmu, telewizji, radia, a także multimediów – stwierdził Jan Paweł Wierzbicki. Służy on nagrodzeniu pracy tych twórców oraz daje możliwość szerszego rozpowszechnienia dzieł, dotarcia z treściami przekazującymi wartości ewangeliczne szerszej publiczności – dodał Prezes KSF.

ZOBACZ>>> Wyjechał w Bieszczady i wybrał życie pustelnika, choć nie jest duchownym!

Reklama

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów. Jakie materiały filmowe można zgłaszać?

W Festiwalu mogą wziąć udział materiały filmowe w kategorii: film fabularny, film dokumentalny, film amatorski, program TV, program edukacyjny, teledysk, audycje (programy) radiowe, a  także strony internetowe i programy multimedialne (w tym aplikacje mobilne). Na uczestników Festiwalu czekają różnego rodzaju nagrody.

Na Festiwalu przyznawane są poszczególne nagrody, m.in. statuetki św. Maksymiliana Marii Kolbe, nagroda główna Grand Prix, a także nagrody w poszczególnych kategoriach filmowych i multimedialnych, łącznie z nagrodami finansowymi – zaznaczył prezes Wierzbicki. Festiwal jest organizowany głównie dla twórców po to, aby nagrodzić ich wysiłek, ale także, żeby przekazywać wartości katolickie, dobro, piękno – podkreślił.

materiały prasowe

Do kiedy trwają zgłoszenia na festiwal?

Zgłoszenia na trzydziestą ósmą edycję Festiwalu „Niepokalana” trwają jeszcze do 5 lipca. Swój udział można zgłosić poprzez odnowioną w tym roku stronę internetową Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego www.ksfniepokalana.pl, klikając zakładkę „Festiwal 2024”.

Reklama

W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego pragnę serdecznie zaprosić wszystkich twórców do udziału w tegorocznym 38. Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalana” 2024 – powiedział Jan Paweł Wierzbicki. Pragnę serdecznie prosić o poinformowanie osób, które może nie wiedzą o Festiwalu, ale mają dzieła, które mogłyby zostać nadesłane na ten Festiwal – zaprosił Prezes.

Projekcje filmowe zgłoszonych na tegoroczną edycję materiałów filmowych będą miały miejsce w dniach od 13 do 15 września w Sali Środków Audiowizualnych w Domu Świętego Józefa przy parafii MB Częstochowskiej w Józefowie, kiedy to nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i uroczyste zakończenie Festiwalu.

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę