Nasze projekty

Wandal zniszczył kapliczkę w diecezji kieleckiej. „Módlmy się o opamiętanie dla sprawcy tego czynu”

"Po raz kolejny zło ujawniło swoją nienawiść wobec tego, co Boże i święte" – pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski dodając, że ze smutkiem przyjął wiadomość o zniszczeniu kapliczki Matki Bożej w Czerwonej Górze.

fot. diecezja.kielce.pl

Biskup przypomina w komunikacie blisko stuletnie dzieje tej kapliczki, ustawionej obecnie przy nowo zbudowanym rondzie w Czerwonej Górze, przy ruchliwej trasie Kielce-Kraków. Kapliczka jesienią 2023 r. została odnowiona i pozostawiona na tym miejscu, mimo budowy ronda i remontu drogi.

„Kapliczka, która powstała w 1934 r. dzięki wierze i ofiarności mieszkańców Sitkówki, przy której przez lata były sprawowane nabożeństwa majowe, poświęcenie pól, która była otaczana szczególną pobożnością wiernych, a w czasie ostatniego remontu ronda przy którym stała – delikatnością Pracowników, czyniących wszystko, by nie naruszyć jej konstrukcji – została haniebnie zdewastowana” – pisze.

Policja zatrzymała sprawcę

Jak informowała Komenda Miejskiej Policji w Kielcach, dzień po zdarzeniu wpłynęło zgłoszenie świadka, który zaobserwował sytuację, gdy do figurki tuż obok ronda, podjechał pojazd osobowy. Wysiadł z niego mężczyzna, który przewrócił i zniszczył figurę Matki Bożej, po czym oddalił się z miejsca. Działania zmierzające do ustalenia personaliów wandala zakończyły się sukcesem. W godzinach popołudniowych policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali w tej sprawie 38-letniego mieszkańca gminy Łagów.

Biskup kielecki zachęca do opamiętania i modlitwy w intencji sprawcy czynu z „judaszowej nocy”. „Jako wierni Kościoła Chrystusowego nie możemy wzywać do odwetu, ale chcemy usilnie modlić się o opamiętanie dla sprawcy tego czynu, by zawrócił z drogi prowadzącej ku judaszowej nocy”. Dalej biskup apeluje o obronę wartości i tego „co Boże i święte”.

PRZECZYTAJ TEŻ>>> Tłum pielgrzymów w Kalwarii Zebrzydowskiej! 85 tys. osób wzięło udział w Misterium Męki Pańskiej

Reklama

„Prośmy również o miłosierdzie Boże nad naszą Ojczyzną, abyśmy w czasie krytyki tego co Boże i święte, potrafili stanąć w obronie wartości, którym wierni byli nasi przodkowie” – zachęca bp Piotrowski.

Poleca odczytanie komunikatu w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia, szczególnie we wszystkich kościołach i kaplicach dekanatu chęcińskiego oraz przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówienie Litanii Loretańskiej i odśpiewanie Suplikacji.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę