Nasze projekty

W sierpniu studenci wyruszą na Jasną Górę

"Chcemy rozpoznawać w Jezusie naszego Pana i Boga, wyznając za świętym Tomaszem: Pan mój i Bóg mój!" - mówi ks. Mateusz Gawarski, kierownik Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

43. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszy 5 sierpnia z kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie pod hasłem „Pan mój i Bóg mój!”, zaczerpniętym z ewangelii św. Jana. To słowa, które Tomasz wypowiedział po spotkaniu ze zmartwychwstałym Jezusem.

Często w naszym sercu jest dużo niepokoju, często nosimy w sobie jakieś rany, podobnie, jak uczniowie, jak Tomasz, którego zabrakło przy pierwszym spotkaniu. Dlatego Jezus przychodzi po raz kolejny, aby pokazać się Tomaszowi, mówiąc: zobacz moje rany, nie patrz na swoje życie, nie patrz na swoje rany, nie patrz na swoje strapienia, ale popatrz na mnie, na moje rany, które są źródłem życia – mówi ks. Mateusz Gawarski, rektor kościoła akademickiego św. Anny i kierownik Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

PRZECZYTAJ: Dlaczego warto pójść na pielgrzymkę?

Reklama

Chcemy rozpoznawać w Jezusie naszego Pana i Boga, wyznając za świętym Tomaszem „Pan mój i Bóg mój!”, patrząc na Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego – dodaje.

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna potrwa dziesięć dni, od 5 sierpnia do 14 sierpnia. Podobnie, jak w latach ubiegłych, będzie można zapisać się również na pielgrzymkę duchową, której uczestnicy – w łączności z pątnikami na szlaku jasnogórskim – zrealizują program rekolekcji we własnych domach.

Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane online od soboty 1 lipca. Szczegóły znajdują się >>>na stronie internetowej pielgrzymki.

Reklama

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę