Nasze projekty

W Opolu zbierają rowery dla dzieci z Ukrainy. „To bardzo ważne, by od razu przeszły do normalności”

Stowarzyszenie Rowerowe "Piasta Opole" postanowiło wesprzeć uciekających przed wojną i zorganizowało zbiórkę używanych rowerów, które trafią do dzieci z Ukrainy. Jednak najpierw przejdą profesjonalny przegląd i ewentualną naprawę, które stowarzyszenie wykona za darmo.

fot. Waldemar Brandt/unsplash.com

Stowarzyszenie Rowerowe „Piasta Opole” tworzy kilkunastoosobowa grupa zapalonych rowerzystów. Organizują oni m.in. masy krytyczne. Dodatkowo działają charytatywnie, tym razem postanowili pomóc uciekającym przed wojną Ukraińcom.

Wymyliśmy taką akcję, że zbierzemy rowery, które nam zalegają po piwnicach, garażach, przygotujemy je na początek sezonu i przekażemy dzieciom uchodźców – powiedział w jednym z wywiadów Piotr Oliwa, lider stowarzyszenia rowerowego.

Wszystkie rowery zanim trafią do dzieci przejdą kompletny przegląd. Przede wszystkim chcemy zrobić profesjonalny przegląd, czyli zobaczyć, czy wszystkie śrubki są dokręcone dla bezpieczeństwa. Sprawdzić stan hamulców, łańcucha, czy przerzutki działają. Nasmarować ten rower i przygotować go do jazdy. I oczywiście te, które wymagają naprawy, to naprawić – mówi uczestnik akcji.

Reklama

Organizatorzy akcji podkreślają, że chcą podarować najmłodszym Ukraińcom odrobinę radości i normalności. To jest bardzo ważne, by dzieci od razu przeszły do normalności. Żeby zaczęły robić te rzeczy, które dzieci powinny robić, czyli jeździć na rowerze, biegać, bawić się i chodzić do szkoły – dodał.

Każdy kto chciałby się włączyć w akcję i podarować rower dzieciom mogą się skontaktować ze stowarzyszeniem poprzez ich stronę na Facebooku.

pa, ddtvn.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę