W niedzielę warszawska Procesja Różańcowa za Polskę

W niedzielę 15 maja w Warszawie odbędzie się Procesja Różańcowa za Polskę. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzania za grzechy przeciwko życiu. Procesja, która przejdzie przez centrum miasta rozpocznie się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

Fot. Freepik.pl

Warszawska Procesja Różańcowa za Polskę to kolejna odsłona tej wyjątkowej formy modlitwy w intencji Ojczyzny. Podczas procesji uczestnicy – jak podają organizatorzy – będą również wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy przeciwko życiu. Organizatorzy wskazują, że tegoroczna procesja ulicami stolicy będzie miała szczególny wymiar, bowiem odbędzie się 15 maja – pomiędzy świętem Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, a świętem św. Andrzeja Boboli.

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą niedzielę punktualnie o godz. 15:00 tuż przed Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Procesja Różańcowa przejdzie m.in. przez centrum miasta i dojdzie aż na Plac Zamkowy. Natomiast o 17:30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście odbędzie się dziękczynna Msza święta. O szczegółach wydarzenia można przeczytać na stronie >>>TUTAJ>>>.

materiały prasowe/Centrum Życia i Rodziny

Procesja zadośćuczynieniem za grzechy przeciwko życiu

Procesja Różańcowa za Polskę to wydarzenie bez precedensu, które ma na celu zwrócenie uwagi na bardzo ważne sprawy. Przede wszystkim chodzi o konieczność zadośćuczynienia za grzechy przeciwko życiu. Aborcja jest dziś w Polsce i na świecie promowana i nazywana „zwykłym zabiegiem”. Coraz popularniejsza jest również bardzo niebezpieczna aborcja farmakologiczna. W tej sytuacji jako katolicy chcemy modlić się w intencji ustania tej „pandemii aborcji” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Reklama

Dodaje, że dla Polski to także szczególny czas, bowiem za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a sytuacja w Europie nie jest stabilna. Chcemy modlić się również o Polskę, dlatego obieramy sobie za patrona św. Andrzeja Bobolę, którego relikwie będą niesione w procesji – wskazuje Ozdoba.

Organizatorem wydarzenia są wspólnoty oraz organizacje katolickie i pro life, wspólnie zgromadzeni pod nazwą Zjednoczeni 2022. Lista wszystkich zaangażowanych w to dzieło organizacji znajduje się na stronie >>>TUTAJ>>>.

Centrum Życia i Rodziny, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę