Nasze projekty

Tysiące osób na ulicach Warszawy. W niedzielę przeszła Procesja Pokutna za Polskę

Kilka tysięcy osób przeszło w niedzielę ulicami Warszawy z Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Plac Zamkowy w pokutnej procesji różańcowej za Polskę. Był to wyraz zadośćuczynienia Bogu za grzech aborcji. Modlono się także o pokój w Polsce i na Ukrainie.

fot. Paweł Ozdoba/Twitter.com

Przed rozpoczęciem procesji odprawiono Mszę św. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, której przewodniczył jego kustosz, jezuita ojciec Waldemar Borzyszkowski, a homilię wygłosił rektor Sanktuarium MB Łaskawej ojciec Wiesław Kulisz.

Następnie o godz. 15 wyruszono w Procesji Pokutnej ulicami: Rakowiecką, Aleją Niepodległości, Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy.

Na czele procesji niesiono kilkumetrowy krzyż, a za nim wizerunek Matki Bożej Łaskawej oraz figura św. Andrzeja Boboli. W procesji niesiono również relikwiarze z relikwiami m.in. św. Andrzeja Boboli, św. Jana Pawła II, św. o. Pio i bł. Jerzego Popiełuszki.

Uczestnicy w czasie przemarszu odmawiali różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie, na Placu Zamkowym odmówiono Akt Zawierzenia Warszawy Matce Bożej Łaskawej.

Podobne procesje pokutne miały miejsce także w innych miastach, m.in. w Krakowie. Organizatorem wydarzenia są wspólnoty oraz organizacje katolickie i pro life, wspólnie zgromadzeni pod nazwą Zjednoczeni 2022.

pa, polsatnews.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę