Nasze projekty

Trwa akcja „Wyślij Pączka do Afryki”. Zebrano już 150 tys. złotych

Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę pt. „Wyślij pączka do Afryki” na projekty misyjne, w której odmawiając sobie słodkości związanych z tłustym czwartkiem, można wspomóc misjonarzy. Dzięki hojności darczyńców, na ten moment udało się już zebrać ponad 150 tys. zł. W akcji mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy odmówią sobie tej przyjemności.

Aby wspomóc akcję wystarczy kupić „e-pączka” na stronie  www.paczek.kapucyni.pl. Zebrane środki zostaną przeznaczone na: posiłki dla osieroconych dzieci, opiekę medyczną i leki, edukację oraz na budowę nowych studni w Afryce. Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Na wspomnianej stronie można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wesprzeć projekty prowadzone przez kapucynów.

Planujemy wesprzeć remont pawilonu ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Ngaoundaye, odnowienie trzech kaplic w Bang, Mann i Ngbama czy przebudowę parafialnego boiska do gry w koszykówkę w Cocobeach –  powiedział br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”.
W tym roku przeprowadzenie akcji jest utrudnione ze względu na trwającą pandemię. Szkoły, miejsca pracy w wielu przypadkach zostały zamknięte, więc przeprowadzenie akcji właśnie w takich placówkach zostało zablokowane. Dlatego tym bardziej, działalność inicjatywy skupiła się w internecie, gdzie trwa akcja promocyjna.

Wciąż brakuje kilkuset tysięcy złotych 

Na ten moment misjonarze zebrali już 150 tys. złotych. Jednak głównym celem i potrzebą jest uzbieranie kwoty 680 tys., które w pełni pokryją zapotrzebowanie misyjne oraz potrzeby afrykańskich dzieci. Głównym dniem akcji jest tłusty czwartek, jednak datki można wpłacać przez cały okres Wielkiego Postu aż do Wielkanocy. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem „Pączek dla Afryki”).

Zbliża się Wielki Post, a jednym z jego ważnych elementów jest jałmużna, która w naszej akcji przyjmuje konkretny cel. Dzięki odmówieniu sobie drobnej słodkości, kapucyńscy misjonarze będą mogli skutecznie realizować swoje cele. Już teraz dziękujemy za okazane serce – podsumował br. Steliga.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Wyślij pączka do Afryki! Jeden pączek to dwudniowe wyżywienie afrykańskiego dziecka 

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite