Nasze projekty

„Trasę pokonywali w upale, asfalt się topił”. Biegacze dotarli na Jasną Górę!

Poprzez sport można osiągać sukcesy, zdobywać medale, ale również oddawać chwałę Bogu. Najlepszym tego przykładem są pielgrzymki biegowe z Łodzi i Tarnobrzega, które dotarły na Jasną Górę.

fot. Jasna Góra/Twitter

Jedni uprawiają sport dla sławy, medali, rekordów. Inni przez wysiłek fizyczny oddają chwałę Bogu i wyrażają swoja wiarę, a także wspierają innych. Na Jasną Górę dotarły pielgrzymki biegowe z Łodzi i Tarnobrzega.

W 25. Tarnobrzeskiej Pielgrzymce Biegowej, która we wtorek dotarła na Jasną Górę, uczestniczyło 55 osób, w tym, 45 biegaczy i 10 osób obsługi pielgrzymki, którzy pokonali ok. 200 km w sztafecie. Obok pątników z Tarnobrzega, pielgrzymowali również biegacze z Rzeszowa, Stalowej Woli, a jedna osoba przyjechała z Gdańska.

Wielkie podziękowania brawa od nas dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy okazali nam serce; ze zwykłym jabłkiem, śliwką lub wielkimi brawami. Człowiek dzięki temu wie, że jest człowiek i człowieczeństwo nie zginie i to jest dla nas najważniejsze w tych dla nas w trudnych strasznie czasach – mówiła wzruszona Beata Orłowska, która przebiegła 90 km.

Reklama
Reklama

Biegli w upale. „Asfalt się topił”

Na Jasną Górę pielgrzymował również Bogdan Dziuba, halowy mistrz Polski w biegach na 800 i 1500 m. Jestem z Tarnobrzegiem piąty raz, nigdy nie byłem na pieszej pielgrzymce, zawsze chcę tu być. Dla takiej chwili się biegnie. Pragnę podziękować, że mogę tutaj być i, że jestem zdrowy, to jest ta intencja. Biegam ponad 40 lat. To jest moje życie – opowiadał lekkoatleta.

To niezwykle trudna forma pielgrzymowania. Jedno uderzenie nogi, to trzykrotna masa ciała. Są zawodnicy, którzy przebiegli 30, 40 kilometrów są i tacy, którzy pokonali ok. 150. Mamy cztery zespoły „A”, ”B”, ”C”, ”D” w zależności od wytrenowania – wyjaśniał. Pielgrzymi biegli w upale, w południe temperatura sięgała prawie 50 stopni. Asfalt się topił. Daliśmy radę i cieszymy się, że możemy tu być, zwłaszcza, że dzisiaj obchodzimy 25 lat pielgrzymowania – mówił Zenon Dziadura, prezes klubu „Witar” i organizator pielgrzymki z jubileuszowej edycji.

Reklama
Reklama

Pielgrzymka Biegowa z Tarnobrzega jest organizowana od 1996 roku przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu oraz Tarnobrzeski Klub Biegacza „Witar”.

Ogromne wyzwanie, ale szczytny cel

W ubiegłą sobotę na Jasną Górę dotarła V Biegowa Pielgrzymka Charytatywna z Łodzi, do której w tym roku dołączyli mieszkańcy Zgierza. 110 pasjonatów biegania, modlitwy i pomagania pokonało wspólnie ponad 140 km. Ogromne wyzwanie, ale też piękne przeżycie duchowe – zauważył Robert Chocholski, dekretarz Zgierza. Pielgrzymka biegowa to także czas walki ze sobą, z przeciwnościami, walki z bólem i to w pewien sposób wzmacnia, daje poczucie siły ducha – dopowiada.

Biegacze co roku wyruszają sprzed łódzkiego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Pielgrzymka ma charakter charytatywny. Zebrane podczas akcji środki wesprą kilkudziesięciu podopiecznych parafii św. Wojciecha. Są to głównie osoby starsze i samotne.

Reklama

kh/Biuro Prasowe Jasnej Góry/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę