Nasze projekty

Tarnowski Caritas przekazał 1600 odblasków dla Policji

1600 odblaskowych elementów przekazanych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej dla tarnowskiej Policji trafi do mieszkańców miasta podczas akcji i kontroli policyjnych.

pixabay/MichaelGaida

Kupiliśmy odblaski, które można założyć m.in. na rękę. Policja będzie przekazywać te elementy odblaskowe osobom, które ich potrzebują w okresie zimowym – mówi ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Nadkomisarz Sebastian Bąk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie mówi, że warto nosić odblaski, które nie raz mogą uratować życie i dodaje – Jest przepis, który mówi, że pieszy na drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany nosić taki element przy sobie.

Głos w sprawie zabrał także diecezjalny duszpasterz kierowców, ks. Damian Migacz, który zaapelował do kierowców, aby mieli ze sobą elementy odblaskowe: (…) Kiedy widzą pieszych czy rowerzystów, którzy nie używają odblasków, proszę, żeby się zatrzymali i wręczyli im takie opaski. Będzie to ważny sygnał dla tych osób.

Reklama
Reklama

To już kolejna akcja Caritas przekazania elementów odblaskowych dla tarnowskiej Policji.

PRZECZYTAJ: Zapełnij “Tytkę charytatywną” i pomóż podopiecznym Caritas

np/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę