Modlitewny support dla synodu

Już 3 października rozpocznie się w Rzymie Synod Biskupów poświęcony sprawom młodzieży. W Polsce organizowane są liczne akcje modlitewne w intencji owocnych obrad oraz młodych na całym świecie.

Reklama

Sztafeta Młodych

Od pół roku trwa inicjatywa modlitewna Sztafeta Młodych „Młodzi za Synod” pod przewodnictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Każdego dnia co najmniej jedna grupa młodzieżowa odmawia dziesiątkę różańca oraz oficjalną modlitwę za synod. Wspólnoty wysyłają również zdjęcia, z których organizatorzy akcji stworzą mapę Polski. Ogólnopolska Sztafeta Młodych potrwa do 3 października. W czasie synodu modlitewne czuwanie będzie kontynuowane na Jasnej Górze.


DOŁĄCZ DO SZTAFETY!

Reklama
Reklama

Mobilna modlitwa w Krakowie

W modlitwy włączy się też wiele polskich miast. Pomysłodawcy krakowskiego „Supportu dla Synodu” mają nadzieję, że mieszkańców połączy wspólna modlitwa za „Kościół Przyszłości”. Dlatego od 3 do 28 października wierni codziennie będą spotykać się o godz. 20:00 w innym miejscu Krakowa na skupieniu modlitewnym. Przy okazji tych spotkań Krakowianie będą łączyć się z Rzymem za pośrednictwem internetu, aby poznać szczegóły dotyczące obrad synodalnych. W wydarzeniu na Facebooku przedstawiony jest szczegółowy plan „Supportu dla Synodu”.


ZOBACZ WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Reklama
Reklama

Radomska „Sztafeta za Synod”

Do modlitwy za synod zachęcają wszystkie dekanaty diecezji radomskiej. 3 października „Sztafetę za Synod” rozpocznie czuwanie modlitewne, na którym młodzież spotka się z duchownymi i osobami konsekrowanymi. Finał akcji przypadnie w przeddzień zakończenia obrad. Wtedy zostaną przedstawione Apele Młodych we wszystkich centrach duszpasterstwa młodzieży. Na fanpage’u „Młodzi Radom” zamieszczona jest lista dekanatów, które danego dnia będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem w intencjach synodalnych.

Reklama

Bielsko-żywiecka Sztafeta za Synod

Swoje duchowe wsparcie zapowiedzieli również młodzi z diecezji bielsko-żywieckiej. 3 października akcję zapoczątkuje spotkanie w oświęcimskim kościele św. Maksymiliana Męczennika. W planie przewidziano m.in. modlitwę uwielbienia, adorację Najświętszego Sakramentu, różaniec oraz Apel Jasnogórski. Wieczór uświetni też muzyka zespołu „Fausystem”. Każdego dnia podczas trwania synodu w wybranej parafii diecezji bielsko-żywieckiej będą odbywać się podobne czuwania dla młodych.

Ponadto każda polska diecezja zgodnie z wyznaczonym terminem zaangażuje się na Jasnej Górze w modlitwy za synod.

Studenci pomodlą się za synod (Studencka dziesiątka różańca za synod)

Warszawskie Duszpasterstwo Akademickie „Sandał” działające przy kościoła św. Zbawiciela zaprasza studentów do duchowego wsparcia uczestników synodu. Każdy student może wybrać dzień, w którym pomodli się za nich dziesiątką różańca. Chętni proszeni są o wypełnienie formularza.

Indywidualna modlitwa w intencji synodu

Papież Franciszek zachęca wszystkich wiernych, aby tą modlitwą wsparli duchowo młodych z całego świata oraz zbliżające się obrady synodalne. Tu znajdziesz tekst modlitwy!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę