„Św. Józef stoi na straży małżeństwa, rodziny i życia”. Papież skierował do Polaków specjalne przesłanie

Przesłanie papieża zostało odczytane podczas mszy z aktem oddania Polski opiece św. Józefa. "Stale uczy, że uznanie prymatu Stwórcy jest zaproszeniem Go do swojego życia, do swojej rodziny, społeczeństwa, narodu" - napisał.

fot. Beyond Faith CR/ Cathopic

Abp Stanisław Gądecki podczas uroczystej mszy w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zawierzył Naród i Kościół w Polsce św. Józefowi.

Podczas mszy odczytano przesłanie, które Franciszek skierował do uczestników uroczystości. Papież zapewnił w nim o duchowej łączności i przypomniał, że ogłaszając w Kościele rok św. Józefa zachęcał „cały Lud Boży do modlitwy przez jego wstawiennictwo, do naśladowania jego cnót i jego zaangażowania”.

„Św. Józef uczy postawy słuchania Słowa Boga”

„W czasie, jaki obecnie przeżywa Kościół i świat, pragnę ponownie skierować do Narodu polskiego biblijne wezwanie: udajcie się do Józefa i, co on wam powie, czyńcie” – napisał papież.

Reklama
Reklama

Jak podkreślił, św. Józef „jako mąż sprawiedliwy i posłuszny, uczy postawy słuchania Słowa Boga, które objawia Jego zbawcze plany i zaprasza do ufnej współpracy w ich realizacji”.

„Św. Józef, wierny otrzymanemu od Boga powołaniu i misji, nieustannie stoi na straży małżeństwa, rodziny i życia. Stale uczy, że uznanie prymatu Stwórcy jest zaproszeniem Go do swojego życia, do swojej rodziny, społeczeństwa, narodu” – podkreślił Franciszek.

„Dziękuję za tę szlachetną inicjatywę”

Na koniec podziękował wiernym i duchownym za „szlachetną inicjatywę zawierzenia Narodu i Kościoła św. Józefowi”. „

Reklama
Reklama

„Wszystkim, którzy dokonają tego aktu, życzę nieustannego wzrastania w świętości i w łasce, i z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa” – zakończył.

kh/BP KEP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę