Nasze projekty

Spływ kajakowy śladami Karola Wojtyły. Ruszają zapisy na trzecią edycję!

Już 7 maja ruszają zapisy na III edycję wyjątkowego „Spływu 100-lecia”, którego uczestnicy spłyną po rzece Brda. To tam ksiądz Karol Wojtyła dokładnie 70 lat temu pojechał na pierwszą kajakową wyprawę!

fot. Filip Mroz/unsplash.com

Karol Wojtyła wielokrotnie towarzyszył studentom na górskich szczytach, czy podczas spływów kajakowych, dzięki którym stał się dla nich jak „Wujek”. Podkreślał wtedy, że w wypoczynku ważny jest kontakt z przyrodą. Wypoczywa się w całej głębi, gdy kontakt z przyrodą staje się kontaktem z Bogiem obecnym w przyrodzie i obecnym w duszy ludzkiej – mówił.

W tym roku uczestnicy III edycji spływu kajakowego ku czci Karola Wojtyły udadzą się na wyprawę do nowego miejsca. Ten wyjątkowy czas spędzimy w miejscowości Swornegacie, płynąc rzeką Brdą – informują organizatorzy.

Dokładnie tam, 70 lat temu ksiądz Karol Wojtyła wraz z ośmiorgiem młodych ludzi, których poznał jako duszpasterz akademicki przy parafii św. Floriana w Krakowie odbył swoją pierwszą wyprawę kajakową.

Reklama

III edycja spływu kajakowego ku czci Karola Wojtyły odbędzie się w dniach 9-15 lipca. Oprócz spływu będą organizowane wydarzenia towarzyszące, m.in. wycieczka rowerowa. Podczas wydarzenia odprawiana będzie także codzienna msza święta. Organizatorem spływu jest ks. Dariusz Talik, rektor kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie, który w przeszłości był duszpasterzem studentów. Co roku w spływie bierze udział ponad 100 osób!

Zapisy ruszają już 7 maja

Zapisy rozpoczną się 7 maja, a zakończą się 31 maja lub w dniu wyczerpania miejsc. Zapisów można dokonać: osobiście w zakrystii kościoła pw. św. Wojciecha na Rynku
(od poniedziałku do piątku w godzinach 14:30 – 15:00) lub telefonicznie pod numerem 786-594-878 (od poniedziałku do piątku w godzinach 20-21).

Wszelkich informacji dotyczących spływu (plan wydarzenia, informacje dotyczące kosztów oraz zapisów) można znaleźć na stronie splyw100lecia.pl.

Reklama

splyw100lecia.pl, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę