Nasze projekty
AdrianW

Siedem dobrych uczynków przed ŚDM

Spragnionych napoić postanowili młodzi radomianie i przed dworcem rozdawali podróżnym gorącą herbatę. Wolontariusze chcą - przed lipcowym spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie - zrobić siedem dobrych uczynków. To był pierwszy z nich.

Reklama

Nikogo nie trzeba było przekonywać i namawiać. „Młodzi ludzie udowadniają, że nie tylko słuchają Ojca Świętego, ale biorą sobie do serca Jego słowa i przekuwają je w czyn”- mówi Bartosz Sałaj, wolontariusz Światowych Dni Młodzieży. Przez kolejnych siedem miesięcy będą robić dobre uczynki. Akcja przebiega pod hasłem „Mam serce i nie zawaham się go użyć”.

Częstowani herbatą, na początku zaskoczeni i nieufni, szybko okazywali wdzięczność. Ich zdaniem, to znakomity pomysł i bardzo miły początek dnia.

Reklama
Reklama

W lutym młodzi ludzie będą rozdawać kanapki bezdomnym i samotnym, by „głodnych nakarmić”. To będzie drugi uczynek miłosierdzia. Diecezja Radomska przyjmie podczas Światowych Dni Młodzieży ponad cztery tysiące gości z całego świata. Opiekować się nimi będzie ponad tysiąc wolontariuszy.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Anna Orzeł,Radom/dyd

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite