fot. Archiwum Stacji7

ŚDM Kraków… 5 lat później. Przeżyjmy to znowu! Wyjątkowy koncert w Krakowie

Gdy słyszymy pierwsze dźwięki hymnu "Błogosławieni miłosierni", wspomnienia niosą nas do tamtych dni i młodej, żywiołowej wspólnoty Kościoła. Chcesz raz jeszcze poczuć klimat Światowych Dni Młodzieży? Taka okazja nadarzy się już w najbliższą sobotę podczas koncertu w Krakowie.

Reklama

Do wspólnego wspominania, ale też dziękowania Bogu za ŚDM zaprasza w najbliższą sobotę 24 lipca archidiecezja krakowska, która w sanktuarium św. Jana Pawła II organizuje wyjątkowy koncert. Podczas wydarzenia ogólnopolski chór i orkiestra ŚDM wykonają najbardziej znane hymny spotkań młodych w aranżacji kompozytora Huberta Kowalskiego. Po raz pierwszy młodzi z polskich diecezji wykonają także utwór „Powietrze już drga”, polską wersję hymnu spotkania w Lizbonie („Há pressa no ar”), nagraną w czerwcu.

Praca nad utworem umożliwiła młodym, którzy przyjechali do Krakowa z całej Polski, wspólne działanie i modlitwę, czego bardzo brakowało w ostatnich miesiącach. Ufam, że to wszystko, co wydarzyło się wtedy w naszych sercach, będzie okazją do tych pozytywnych drgań we wszystkich miejscach Polski, do których dotrze efekt naszej pracy, i teraz z nowym zapałem weźmiemy się za przygotowania nie tylko do wyjazdu do Lizbony, ale także do zwykłej, codziennej pracy w naszych wspólnotach i duszpasterstwach – wyjaśnia ks. Filar, duszpasterz młodzieży oraz współautor polskiego tłumaczenia hymnu ŚDM w Lizbonie.

Chórzystka: stworzyliśmy niesamowitą wspólnotę i coś niezwykłego

Jedna z uczestniczek, przyznała, że w chórze ŚDM znalazła się przypadkiem, ponieważ podczas przymusowej kwarantanny postanowiła spróbować i wysłać swoje zgłoszenie.

Reklama
Reklama

Udało się! Wtedy wyobrażałam sobie, że to będzie szybka akcja, przyjedziemy, zaśpiewamy i wrócimy do domu. A tymczasem co wydarzyło się w Krakowie? Stworzyliśmy niesamowitą wspólnotę, pełną barwnych i otwartych osób. Każda próba, każdy wspólnie wyśpiewany dźwięk jest nagrodą, czymś niesamowitym… nie da się tego nazwać co czuje się słysząc harmonię tylu głosów. Oprócz atmosfery, która oczywiście jest bardzo ważna, przede wszystkim stworzyliśmy coś niezwykłego, polską wersję hymnu ŚDM w Lizbonie – mówi Agata Bobrowska, chórzystka z diecezji warszawsko-praskiej.

„Myślę, że nie trafiliśmy w to miejsce przez przypadek”

O swoich doświadczeniach opowiedziała w podobny sposób również inna chórzystka, która podkreśliła, że „pomimo tak krótkiego czasu nawiązała się między nami prawdziwa więź wspólnoty”.

Dzięki tym wszystkim cudownym ludziom, których spotkałam podczas tworzenia hymnu, dotknęłam całkiem innego muzycznego świata. Świata, w którym nie ma rywalizacji i porównywania się z innymi. Świata, w którym każdy ze swoim unikatowym talentem staje się częścią ogromnego organizmu. Usłyszałam i zobaczyłam wiele świadectw wiary, które bardzo mnie podbudowały i zasiały w mym sercu chęć budowania coraz silniejszej relacji z Panem Jezusem. Myślę, że nie trafiliśmy w to miejsce przez przypadek – Duch Święty działał… I to bardzo! – mówi Magdalena Belicka, chórzystka z diecezji kieleckiej.

Reklama
Reklama

Plan wydarzenia „ŚDM Kraków 2016… 5 lat później”:

  • 17:00 Konkurs wiedzy o ŚDM oraz spotkanie “Jedziemy do Lizbony” z ks. Mariuszem Wilkiem – dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM (sala konferencyjna Centrum św. Jana Pawła II)
  • 19:00 Msza Święta dziękczynna za ŚDM 2016 (Sanktuarium – górny kościół)
  • 20:00 Koncert z premierą polskiej wersji hymnu ŚDM w Lizbonie, adoracja Najświętszego Sakramentu i śpiew uwielbienia

kh/diecezja.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę