Nasze projekty

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II [SPIS WYDARZEŃ]

W niedzielę 2 kwietnia mija 18. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. To wyjątkowa okazja do modlitwy, solidarności i świadectwa. Zebraliśmy wydarzenia odbywające się w polskich miastach. Sprawdź co dzieje się w twoim mieście lub diecezji i weź udział we wspólnej modlitwie!

Fot. Moisés Becerra/Cathopic

CZĘSTOCHOWA

W Sanktuarium na Jasnej Górze o godz. 20.00 odprawiona zostanie Msza św., po niej wierni wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Następnie odbędzie się procesja światła pod pomnik Ojca Świętego na Wałach i modlitwa wdzięczności za jego pontyfikat. 

GDAŃSK

O godz. 15:00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku odmówiona zostanie koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie uczestnicy marszu wdzięczności za św. Jana Pawła II przejdą ulicami Starego Miasta z papieskimi relikwiami pod pomnik Trzech Krzyży na plac Solidarności. 

GORZÓW WIELKOPOLSKI

W niedzielę ulicami Gorzowa Wielkopolskiego z katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do placu papieskiego przy parafii Pierwszych Męczenników Polski przejdzie Marsz Papieski. Marsz wyruszy o godz. 19.00, natomiast godzinę wcześniej w katedrze odprawiona zostanie Msza św.

Reklama

KIELCE

Bp Jan Piotrowski poprowadzi różaniec jako dar wdzięczności za osobę i dzieło życia polskiego papieża. Różaniec rozpocznie się o godz. 21. 00, przy papieskim pomniku, zbudowanym obok kieleckiej bazyliki. 

KRAKÓW

 • Biały Marsz Papieski

Biały Marsz Papieski rozpocznie się o godz. 13.30 na Błoniach krakowskich przy Kamieniu Papieskim. Następnie przejdzie ulicami Krakowa. O godz. 15. marsz dotrze do Bazyliki Mariackiej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta msza św.

 • Marsz w obronie Jana Pawła II

O godzinie 12.15 zostanie odprawiona msza. św. w Bazylice pw. św. Floriana, a po niej, o 13.15 spod Bazyliki wyruszy „Marsz w obronie św. Jana Pawła II”.

Reklama
 • Czuwanie pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej 3

Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do godz. 21.37. Podczas modlitwy różańcowej, uczestnikom czuwania będą towarzyszyły słowa Ojca Świętego i rozważania przygotowane przez młodych archidiecezji krakowskiej. Przy tej okazji abp Marek Jędraszewski poświęci krzyż do kościoła św. Jana Pawła II, który powstaje na krakowskim Ruczaju.

Osoby, które nie mogą być tego dnia przy Franciszkańskiej 3, proszone są o duchową łączność w modlitwie, a o godz. 21.37 zapalenie świec w oknach domów i mieszkań. Dodatkowo w tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej będzie możliwość uczestnictwa w czuwaniach aż do godz. 21.37.

Czuwaniu przy ul. Franciszkańskiej 3 towarzyszy hasło „Wdzięczni”. „Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas” – czytamy na stronie archidiecezji krakowskiej.

Reklama

Szczegóły TUTAJ.

SZCZECIN

O godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, po niej ok. godz. 16.30 z pl. Zwycięstwa na Jasne Błonia wyruszy Marsz Papieski. 

TARNÓW

 • Marsz w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II – wyruszy 2 kwietnia o godz. 13:00 z Placu Sobieskiego, by następnie przejść ulicami miasta do pomnika św. Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze 
 • W Bazylice Katedralnej, po Mszy św. o godz. 20:00 odbędzie się modlitwa różańcowa i apel papieski przy pomniku Jana Pawła II, który zakończy się o godz. 21.37.

WADOWICE

 • 17: 30 – modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II na wadowickim rynku
 • 18:00 – koncert „Nie zastąpi ciebie nikt” transmitowany przez TVP 1. W koncercie wezmą udział m.in. Łukasz Zagrobelny, Sound’n’Grace, Mateusz Ziółko, Alicja Węgorzewska, Mała Armia Janosika, Halinka Mlynkova i wielu innych artystów.
 • 20:00 – uroczysta Msza święta w Bazylice Ofiarowania NMP

Szczegóły TUTAJ.

WARSZAWA

W przededniu 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, w sobotę 1 kwietnia o godz. 19:00, w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się koncert pt. „Pieśń o Bogu ukrytym”, podczas którego będzie można usłyszeć wczesną poezję Karola Wojtyły w nowatorskim wykonaniu Marcina Stycznia.

W niedzielę 2 kwietnia od godz. 10:00 do godz. 14:40 bezpłatnie będzie można zwiedzać Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Wilanowie. Ponadto, o godz. 16:00 w muzeum odbędzie się widowisko multimedialne „Droga Krzyżowa malowana piaskiem”.

Z kolei o godz. 16:00 w archikatedrze warszawskiej odbędzie się koncert pasyjny pt. „AVE CRUX” w wykonaniu Warszawskiego Chóru Papieskiego im. św. Jana Pawła II pod dyrekcją Zofii Borkowskiej. Wstęp wolny.

O godz. 20:30 w parafii Wszystkich Świętych odbędzie się czuwanie przy poezji św. Jana Pawła II z udziałem aktorów.

WROCŁAW

 • 19:30, Katedra pw. św. Jana ChrzcicielaPanel dyskusyjny: “Pokolenie JPII – jacy jesteśmy? Co przekazaliśmy pokoleniu po JPII?” Wezmą udział: abp Józef Kupny, dr Paweł Wróblewski, dr Rafał Dutkiewicz. Prowadzi: Maciej Rajfur 
 • Katedra pw. św. Jana Chrzciciela – (po panelu dyskusyjnym) koncert pasyjny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Zakończenie odśpiewaniem „Barki” o 21:37 i przesłaniem z błogosławieństwem abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. 
 • 21:00, Plac przy Bazylice Garnizonowej, RynekModlitwa różańcowa dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II pod witrażem papieskim na placu przed Bazyliką zakończona o 21:37 odśpiewaniem „Barki”. W wydarzeniu uczestniczyć będą: bp Jacek Kiciński, bp Maciej Małyga, bp nominat Piotr Wawrzynek. 

WATYKAN

Duszpasterstwo Polaków w Rzymie zgromadzone przy kościele św. Stanisława BM, przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przy kościele św. Mikołaja w Ostii zapraszają na Polonijne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, o g. 21.00 na Placu św. Piotra w Watykanie.

zś, kh, pa, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę