„Rewizyta kolędowa” w Tychach

Z nietypową propozycją skierowaną do swoich parafian wyszedł ks. Grzegorz Strzelczyk, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana w Tychach.

Kuria archidiecezji katowickiej, w której wizyty duszpasterskie tradycyjnie rozpoczynają się w adwencie, a w dużych parafiach nawet na długo przed Uroczystością Chrystusa Króla, już we wrześniu poinformowała, że tegoroczna kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Powodem jest panująca sytuacja epidemiczna, która uniemożliwia bezpieczne zorganizowanie odwiedzin domów i mieszkań. Alternatywą ma być odprawianie w okresie Bożego Narodzenia specjalnych mszy świętych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i zapraszanie ich na niedzielne nieszpory kolędowe.Z inną propozycją do swoich parafian wyszli księża z parafii św. Maksymiliana w Tychach. Jak napisał na swoim profilu na Facebooku proboszcz – ks. Grzegorz Strzelczyk, zainspirował go do tego jeden z kabaretowych skeczy. „Zapraszamy zatem na REWIZYTĘ! Tym razem Wy zawitajcie do nas na farę – choć na pół godzinki i choćby tylko zdalnie!” – zachęca. 

ZOBACZ TEŻ: W archidiecezji katowickiej nie będzie wizyt “po kolędzie”

W zależności od sytuacji epidemicznej, księża przygotowali trzy warianty spotkań. Optymistyczny zakłada możliwość spotkań w małych grupach „na żywo” – parafianie podzieleni na grupy zaproszeni są na półgodzinne spotkania przy kawie połączone z modlitwą, po których będą mogli zabrać do domu poświęconą kredę i samodzielnie oznaczyć drzwi domów. Wariant mniej optymistyczny przewiduje, że w spotkaniu na żywo uczestniczyć będą tylko osoby spoza grup ryzyka lub ozdrowieńcy, a dla pozostałych parafia zapewni transmisję ze spotkań. W najbardziej pesymistycznym wariancie spotkania odbędą się wyłącznie online.

Reklama
Reklama

Spotkania rozpoczną się 27 grudnia i potrwają – według zamieszczonego na stronie grafiku – do końca stycznia. Przewidziana jest także „rewizyta dodatkowa” dla tych, którym nie odpowiada wyznaczony termin.

Jak żartobliwie zaznacza ks. Strzelczyk, nie zastrzega sobie on praw autorskich do pomysłu i zachęca do kopiowania go przez inne parafie.

ah, Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę